سه‌شنبه ۱۳۹۷/۱۰/۲۵

حق شناس:

قزوین شخصیت‌هایی دارد که در انقلاب اسلامی نقش جدی داشته و هویت شهر هستند که باید از تجربه‌های آن‌ها بهره برد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین محسن حق‌شناس عضو شورای شهر در جلسه علنی پارلمان محلی، ضمن تبریک فرا رسیدن چهلمین طلوع فجر انقلاب اسلامی و با تشکر از فعالیت‌های چشمگیر سازمان زیباسازی شهرداری قزوین؛ گفت:

 

خواب تعبیر نشدنی دشمن این بود که ملت عزیز ایران چهلمین سال انقلاب را نبینند. حال که به فضل الهی و رهبری مقام معظم رهبری به این نقطه رسیدیم؛ باید برنامه‌های ایام دهه فجر را به صورت ویژه‌تر و باشکوه بیشتری اجرا کنیم.

حق‌شناس افزود: در همین راستا می‌توان با چهره‌های صاحب‌نظر نشست‌هایی داشت و از پیشنهادات آن‌ها استفاده کرد. در قزوین شخصیت‌هایی حضور دارند که در انقلاب اسلامی نقش جدی داشته و هویت این شهر محسوب می‌شوند که لازم است از تجربه‌های آن‌ها بهره برد و این ایام بهترین زمان معرفی آنان به نسل جدید است.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین همچنین با اشاره به ایام فاطمیه متذکر شد:

شعائر ملی ما نباید شعائر مذهبی را تحت‌الشعاع قرار دهد. ایام فاطمیه احترام و قداست خاص خود را دارا است و باید در فضاسازی‌های ایام دهه فجر به این نکته توجه جدی شود تا حرمت حضرت صدیقه فاطمه(س) رعایت شود.

محسن حق‌شناس در پایان به فضاها  و بناهای متروکه موجود در شهر اشاره کرد و گفت:

فضاهای معطل و متروکه موضوعی جدی است که باید در خصوص استفاده بهینه از آنها چاره‌ای حکیمانه اندیشیده شود. به عنوان مثال مدرسه فولادی در خیابان منتظری سال‌هاست که بدون استفاده رها شده و در حال حاضر به معضلی جدی برای محله تبدیل شده است. فضاهای زیادی از این دست در شهر وجود دارند که بیت‌المال محسوب می‌شوند و متعلق به مردم شهر هستند اما نه تنها خدماتی به شهر نمی‌دهند بلکه باعث اختلال در آرامش و آسایش   همشهریان هم می شوند. مدیریت ارشد استان، شورای برنامه ریزی استان و دستگاه‌های متولی باید در این خصوص اقدامات موثری منظور کنند تا شهر نیز از خدمات چنین بناهایی استفاده کند. امروزه این فضاها نه تنها قابلیت استفاده برای شهروندان ندارند بلکه به مرکز بزه‌های اجتماعی تبدیل شده اند.

تصاویر مرتبط