سه‌شنبه ۱۳۹۷/۱۰/۰۴

نایب رئیس شورای اسلامی شهر قزوین:

‍ در شورای پنجم بودجه ورزشی شهرداری چندین برابر شده است.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین مهدی عبدالرزاقی رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک و نائب رئیس شورای شهر در جلسه علنی پارلمان محلی درخصوص پروژه تراموا، گفت:

هزینه احداث راه آهن قزوین_رشت هزار و هشتصد میلیارد تومان شد‌. این در حالی است که در مسیر این راه آهن چندین پل تاسیس شده اما هزینه احداث تراموا در مسیر یازده کیلومتری نسیم شمال تا میدان مینودر حدود هزار میلیارد تومان برآورد شده است.

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر افزود: مسیری که برای احداث تراموا انتخاب شده، قلب اقتصادی شهر قزوین است که تمام تجّار و بازاریان شهر در آنجا فعالیت می‌کنند. باید مطالعات دقیقی صورت گیرد تا این پروژه به کسب و کار در این منطقه آسیبی وارد نکند. همچنین عرض کم خیابان امام خمینی(ره) نیز باید نکته‌ای اساسی در مطالعات صورت گرفته باشد تا مطمئن شویم که پهنای این خیابان برای چنین پروژه‌ای مناسب باشد.

ادامه جلسه علنی صحن شورا با حضور دکتر صفری شهردار و علایی مقدم مدیرکل ورزش و جوانان استان برگزار شد که طی آن از مدال آوران و قهرمانانِ قزوینی در بازی های آسیایی و پارآسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا تجلیل به عمل آمد.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر در این خصوص گفت: جلسه امروز زیباترین و خاطره انگیزترین جلسه بنده در شورای پنجم بود زیرا جلسه امروز صحن شورای شهر به حضور خانواده ورزش مزیّن شده است. ما می‌دانیم که این جوانان علی رغم کمبود‌های موجود، با چه زحماتی در حوزه ورزش تلاش کرده‌ و این مدال‌ها را به دست آورده‌اند.

مهدی عبدالرزاقی اضافه کرد: قطعا شورای پنجم در کنار جامعه بزرگ ورزش خواهد بود. در شورای پنجم بودجه ورزشی شهرداری چندین برابر شده، در همین رابطه مبلغ سه و نیم میلیارد تومان برای توسعه ورزش در بُعد قهرمانی و همگانی مصوب شده است. تمام اعضا شورای شهر در این حوزه به صورت برابر تلاش کردند تا موارد ذکر شده محقق شود.

نماینده مردم قزوین در شورای اسلامی شهر گفت: در حال حاضر با حمایت‌های شهردار محترم و رئیس سازمان فرهنگی و ورزشی ساخت چهار سالن ورزشی در دست اقدام است که قطعا در نواحی کم برخوردار قرار خواهد گرفت.

عبدالرزاقی در ادامه به موضوع ورزش‌های همگانی پرداخت و گفت: در این حوزه بعد از یک سال به همت سازمان فرهنگی و ورزشی ایستگاه‌های ورزش صبحگاهی و عصرگاهی از ۱۶ عدد به ۴۶ عدد رسیده است. امیدواریم در سال آینده این تعداد به ۱۰۰ ایستگاه برسد.

این عضو شورای شهر قزوین در پایان یادآور سرمایه گذاری شهرداری در ورزش قهرمانی شد و گفت:

در سالن مسابقات تیم‌های ورزشی شورا و شهرداری حدود هزار نفر از جوانان برای تشویق تیم شهر خود حضور پیدا می‌کنند که این مهم سهم بسزایی در ایجاد نشاط در جامعه و جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی خواهد داشت.

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط