یکشنبه ۱۴۰۳/۰۲/۳۰

در جلسه کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهرقزوین تاکید شد:

استفاده از ظرفیت گروه های مردمی در برگزاری مناسبتهای ملی و مذهبی/ برنامه ریزی برای برگزاری جشن عید غدیر در قزوین

در جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهرقزوین ضمن تاکید بر استفاده از ظرفیت گروه های مردمی در برگزاری اعیاد و مناسبتهای ملی ومذهبی، برنامه ریزی مدیریت شهری جهت برگزاری جشن فاخر و خیابانی عید غدیر مورد بحث وبررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامي شهر قزوین،جلسه کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر قزوین به ریاست قاسم اللهیاری و با حضور اعضا،منجم مدیر عامل سازمان زیباسازی و اکبری معاون سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین و با هدف بحث و بررسی پیرامون برگزاری جشن بزرگ عید غدیر با همکاری و مشارکت گروه های مردمی و همچنین بررسی لوایح شهرداری در تالار مردم این نهاد برگزار شد.
 
بر اساس این گزارش،قاسم الهیاری رییس این کمیسیون در سخنانی با بیان اینکه یکی از رویکردهای کمیسیون فرهنگی شورای شهر و سازمان فرهنگی شهرداری قزوین افزایش سطح برگزاری رخدادهای خیابانی در مناسبتهای مختلف ایام سال است اظهار کرد: باید بتوانیم با برگزاری رخدادهای فرهنگی- هنری خیابانی شور و نشاط اجتماعی بیشتری را در سطح شهر حاکم کرده و با کمک حلقه های میانی سطح مشارکت های مردمی را در برگزاری این رخدادها افزایش دهیم.
 
وی ادامه داد: تجربه برگزاری"جشن بزرگ پیامبر مهربانی" و جشن نیمه شعبان از اقدامات فرهنگی خوبی بود که در سطح شهر قزوین برگزار شد و مجموعه‌های مختلف مردمی در این برنامه شرکت داشتند و نگاه ما این است که اجرای رخدادهای فرهنگی از این قبیل در نیمه شعبان، عید غدیر و سایر مناسبتها تداوم داشته باشد.
 
اللهیاری  یادآور شد: همواره در مناسبتهای مختلف ملی و مذهبی شاهد برگزاری برنامه های مختلف در سطح مساجد، منازل، هیئت ها و کانون های فرهنگی و هنری هستیم که اقدام ارزشمندی است اما ما به دنبال اثرگذاری بیشتر برنامه های فرهنگی با بهره‌مندی از مشارکت مردمی هستیم.
 
وی با اشاره به برگزاری جشن خیابانی چند کیلومتری در عید غدیر سال گذشته تهران با مشارکت همه مجموعه های مردمی گفت: اولویت ما حمایت، مساعدت و پشتیبانی از طرح های این چنینی است و در این راستا انتظار داریم مجموعه های فرهنگی، طرح ها و ایده های خلاقانه و جذاب خود را برای اجتماع بزرگ جشن خیابانی مردم قزوین در عید غدیر پیشنهاد دهند.
 
اللهیاری همچنین خاطر نشان کرد: به منظور بهره مندی از ظرفیت گروه های مردمی شورای مردمی برای برگزاری جشن عید غدیر تشکیل خواهد شد تا برنامه منسجم تری با حضور حلقه های میانی و مشارکت بیشتر مردم داشته باشیم .
 
وی همچنین با اشاره به اینکه مناسبت عید غدیر در هفته ابتدایی تیرماه می باشد خواستار تسریع در برنامه ریزی ها .آمادگی هر چه بیشتر در ایجاد زیرساختهای مناسب توسط شهرداری قزوین شد.
 
در بخش دیگری از این  جلسه نیز مهری السادات تقوی دبیر این کمیسیون نیز در سخنانی ضمن تبریک به مجموعه شورا وشهرداری قزوین به سبب کسب رتبه برتر در رویداد ملی جایزه جوانی جمعیت گفت: خوشبختانه با سیاستها و برنامه ریزی های خوب و مسنجم مجموعه شورای اسلامی شهر قزوین و ابلاغ این سیاستها جهت اجرا به شهرداری قزوین توانستیم در سطح کشور خوش بدرخشیم ونشان ویژه وجایزه بخش مدیران برتر را در این رویداد ملی از آن شهرقزوین کنیم.
 
تقوی خاطر نشان کرد:هرچند راه طولانی برای تحقق سیاستهای جوانی جمعیت در پیش است اما در گام اول سیاستهای تشویقی و اجرای آنها در شهرداری  قزوین بسیار خوب است.
 
وی همچنین در طرح دیدگاه خود پیرامون دستور کار جلسه و برنامه ریزی جهت برگزاری جشن عید غدیر گفت: لازم است تا از ظرفیت همه گروه های مردمی در جشنها و اعیاد استفاده شود و مشارکت بیشتر مردم را داشته باشیم .
 
در ادامه این جلسه منجم مدیر عامل سازمان زیباسازی شهرداری قزوین و اکبری معاون فرهنگی سازمان فرهنگی و ورزشی به بیان پیشنهادات و نقطه نظرات خود پیرامون برگزاری جشن متمرکز و خیابانی عید غدیر پرداختند.
 پایان پیام/

تصاویر مرتبط