پنجشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۲۸

رئيس كميسيون برنامه و بودجه شوراي اسلامي شهر قزوين:

حمايت از طرح هاي گردشگري مورد توجه شوراي شهر است

رئيس کميسيون برنامه و بودجه شوراي اسلامي قزوين گفت: حمايت از طرح هاي گردشگري در راستاي ارتقاء ظرفيت هاي اين حوزه و معرفي قزوين به صورت ملي و فراملي مورد توجه اعضاي شورا است.

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر قزوين؛ علي صادقي نياركي با تأكيد بر اين مطلب اظهار داشت: شهر قزوين از ظرفيت هاي غني طبيعي و تاريخي بي شماري بهره مند است كه با توجه به قرار گيري در محور مواصلاتي كشور بايد از اين پتانسيل بالقوه در جهت درآمد زاييشهر  و عمران  آباداني آن بهره جست.

صادقي نياركي افزود: در حال حاضر صنعت گردشگري به عنوان يكي از منابع مهم پايدار درآمدي در جهان مورد توجه قرار گرفته است كه شهر قزوين با وجود ظرفيت هاي فراوان از آن غافل مانده است از همين رو  شوراي اسلامي شهر قزوين با توجه به اختيارات خود، از طرح هاي گردشگري در راستاي ارتقاء اين پتانسيل در قزوين حمايت مي كند.

اين مقام مسئول با بيان اين مطلب كه رونق صنعت گردشگري موجب درآمد زايي براي همه شهروندان مي شود اظهار داشت: ورود گردشگر به هر شهري موجب رونق بخشيدن به كسب  و كار اصناف  و افراد مختلف و همچنين اشتغالزايي براي شهروندان مي شود كه گردشگري در قزوين بايد در سايه همدلي و همت مردم  و مسئولين ارتقاء يابد.

وي با بيان اين مطلب كه يكي از رويكرد هاي مورد توجه اعضاي شوراي شهر توسعه متوازن است، بيان كرد: توجه به مشكلات مناطق كمتر توسعه يافته و برنامه ريزي در جهت رفع آنها از مواردي است اين نهاد در جهت تحقق توسعه عدالت محور انجام مي دهد تا رضايت شهروندان را جلب کند.

صادقي نياركي در بخش ديگري از سخنانش به ارتباط مستمر شوراي شهر با مردم اشاره و تصريح كرد: اعضاي اين نهاد به منظور قرار گرفتن در جريان درخواست ها و مشكلات شهروندان با حضور در مساجد، بازديد از محلات مختلف و حضور در ملاقات هاي مردمي در مناطق سه گانه شهرداري سعي در تحقق ارتباط و تعاملات دو سويه با شهروندان هستند تا سياست گزاري هاي منطبق با نيازهاي شهروندان در حوزه شهري داشته باشند.

اين عضو شوراي شهر بر ضرورت افزايش فضاهاي تفريحي و اجراي برنامه هاي فرهنگي در شهر تأكيدو خاطر نشان كرد: افزايش فضاهاي سبز، تأمين فضاهاي فرهنگي- ورزشي و كمك به توسعه فضاهاي مذهبي و مساجد به خصوص در مناطق منفصل شهري در جهت ترويج فرهنگ اسلامي مورد توجه است.

اين مقام مسئول به فعاليت كميسيون متبوع خويش اشاره و خاطر نشان كرد: يكي از وظايف حساس اين كميسيون نظارت بر نحوه اجراي بودجه و درآمد زايي در شهرداري و سازمان هاي تابعه است كه اين مهم از بررسي اصلاح و تفريغ بودجه شهرداري و تعيين حسابرسان معتمدي كه از سوي شوراي شهر تعيين شده است، محقق مي گردد.

وي در خاتمه افزود: اين كميسيون در سال جاري بيش از 40 نشست تخصصي برگزار نموده است كه خروجي آن 186 مصوبه در اين بخش است كه اين لوايح پس از بررسي در صحن علني شورا جهت اجرايي شدن به شهرداري ابلاغ شده است.

پايان پيام/1199/اسفند93

تصاویر مرتبط