محبوبترین ها

 • رقم کد بودجه نواحي منفصل بايد افزايش پيدا کند

 • رقم کد بودجه پروژه هاي ورزشي و حمايت از ورزش، بسيار ناچيز است

 • خانه آمادگي جسماني قزوين باحضور اعضاي شوراي شهر افتتاح شد

 • شهرداري درباره پروژه ساماندهي امامزاده حسين(ع) بيشتر از تعهداتش عمل کرده است

 • نشست مشترک رئيس و اعضاي شورا با بسيج جامعه زمان حضرت صاحب الامر (عج)

 • بررسي و تصويب بودجه عمراني لايحه پيشنهادي سال 97 شهرداري به اتمام رسيد

 • مجموعه هاي گردشگري بايد براي همه شهروندان و معلولين دسترس پذير شوند

 • بررسي و تصويب بودجه حوزه معاونت خدمات شهري شهرداري مرکز استان

 • حضور در ايستگاههاي آتش نشاني و تقدير از پاکبانان خدوم شهر

 • عيادت اعضاي شوراي شهر قزوين با آيت اله محمدي تاکندي

 • نامه فرمانداري درمورد مصوبات مرکز استان بررسي شد

 • شرکتي که سهامدار عمده ي آن شهرداري قزوين است نبايد زيانده باشد

 • سيستم فاضلاب شهري در نواحي منفصل با مشکل مواجه است

 • شوراي شهر و شرکت آبفا در خدمت رساني به مردم اهداف مشترک دارند

 • به دليل وجود موانع در معابر شهري، استفاده از دوچرخه عذاب آور است

 • همزماني تردد مسير دوچرخه سواري و پياده در جاده سلامت کارشناسي نيست

 • تابلوي شهيد رجايي در عوارضي قزوين_تهران دوباره نصب شود

 • مسئولان از روند احداث جاده سلامت گله مندند

 • جايگاه ورزش بانوان، نيازمنديها و مشکلات اين حوزه بررسي شد

 • ديدار رييس و اعضاي شوراي شهر، شهردار و مديران شهري با حجت رئيس کل دادگستري استان

 • سه‌شنبه ۱۳۹۵/۱۲/۱۷

  اشدري، رئيس کميسيون فرهنگي شوراي اسلامي شهر قزوين:

  شهيده "رقيه رضايي" بايد به عنوان الگوي بانوي مبارز در سطح بين‌المللي معرفي شود

  شهيده رضايي از سوي اهل هنر، اصحاب رسانه، به جامعه زنان مي‌تواند به عنوان الگويي بارز و بانويي عفيفه، مسلمان و مبارز نه تنها در کشور ايران بلکه در سطح بين المللي به جهانيان معرفي شود.

  به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر قزوين و به نقل از خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوين؛ فاطمه اشدري رئيس مجمع بسيج جامعه زنان قزوين و رئيس کميسيون فرهنگي شوراي شهر قزوين است که شهيده "رقيه رضايي" را بانويي مومنه، علمي، باتقوا، پاکدامن، دلسوز و مبارز و توانا مي‌داند که با تأسي به ارزش‌هاي والاي انقلاب در راه اسلام تا پاي جان خود از هيچ تلاشي فروگذار نکرد.
  اشدري معتقد است شهيده رضايي بايد به عنوان الگويي بارز و بانويي عفيفه، مسلمان و مبارز نه تنها در کشور ايران بلکه در سطح بين المللي به جهانيان معرفي شود.
  خانم اشدري چه تعريفي از فعاليت اجتماعي زنان از نگاه اسلام داريد؟
  اشدري: حضرت فاطمه(س) يکي از الگوهاي جهان اسلام براي زنان مسلمان است که از همان صدر اسلام در کنار حضرت محمد(ص) و حضرت علي(ع) نقش آفريني کردند، تاريخ صدر اسلام همواره گواه نقش آفريني زناني غيور، در کنار مردان براي ترويج و حفظ دين مبين اسلام بوده است.
  آنجا که زنان اسلام از جان، مال و حتي فرزندان خود در راه اسلام گذشتند و با جان نثاري‌هاي خود اسلام را زنده نگه داشته اند. از سوي ديگر وجود الگوهاي ارزشمند، از صدر اسلام تاکنون براي زنان مسلمان، الگوهايي را در جايگاه يک بانوي اسلامي، اجتماعي، سياسي در کنار نقش‌هاي ذاتي مانند مادر، همسر بودن گوشزد مي‌کند.
  بنابراين زنان در جامعه اسلامي بايد با پايبندي و ارج نهادن به ارزش‌هاي والاي زنان و با حفظ حرمت‌ها، حريم‌ها، عفت و پاکدامني در عرصه‌هاي اجتماعي حضور يابند به گونه اي که شأنيت و شخصيت زنان حفظ و ارتقاء يابد.
  صبح قزوين:
  نقش اصلي و محوري يک زن در جامعه چيست؟
  اشدري: بهترين، اصيل ترين، جامع ترين، زيباترين، هنرمندانه ترين، نقش اصلي و محوري يک زن در جامعه نقش مادري و همسري است چراکه فرزنداني ره پويا و آزاده تر هستند که از سرپرستي و تربيت مادراني فداکار، توانمند و با تقوا بهره مند شوند اما زنان بايد با يک برنامه ريزي منسجم و در کنار ايفاي نقش خانواگي خود، در عرصه‌هاي اجتماعي فعال باشند و براي قشر خود تصميم گيري نمايند.
  صبح قزوين:
  زنان چه نقشي در دوران مبارزات انقلابي داشته اند؟
  اشدري: حضور انقلابي بانوان در زمان‌هاي مختلف چشمگير بوده است و در زمان پيروزي انقلاب اسلامي به اوج خود رسيد و پس از آن نيز ادامه يافت، زنان با حرکات انقلابي، شرکت در تظاهرات و فعاليت‌هاي امدادي با فداکاري‌هايي که نسبت به همسران، فرزندان، پدران و برادرانشان ابراز کردند سهم زيادي در پيروزي انقلاب داشتند. حضور زنان در انقلاب با فداکاري‌هايي مانند اسارت و به شهادت رسيدن به اوج خود رسيد و نام اين شيرزنان مبارز در راه اسلام در تاريخ اسلام و حتي جهان به ثبت رسيد.
  صبح قزوين:
  نظر شما در رابطه با اين جمله امام (ره) که از دامن زن مرد به معراج مي‌رسد" چيست؟
  اشدري:اگر زن را در جايگاه مادر بنگريم او تربيت کننده مردان با صلابت، مصمم، با اراده، با تقوا، ديندار و جهادگر است، اگر زن را در جايگاه همسر ببينيم با حمايت، پشتيباني، حفظ خانواده، پاکدامني خود مي‌تواند قوت قلبي براي تلاش مرد خانواده و حضور او در ميدان‌هاي حق بر عليه باطل باشد از همين رو معمار کبير انقلاب امام خميني (ره) بر اين جايگاه تأکيد کرده است و اين جمله تأمل برانگيز که" از دامن زن مرد به معراج مي‌رسد" را بيان کرده اند.

  همچنين به واسطه صبوري، درايتمندي زنان غيور ايران زمين، شاهد پيروزي عزتمندانه اين انقلاب بوديم چراکه مادران، همسران و خواهران بدون هيچ چشم داشتي پدران، برادران، همسران و فرزندان خودرا تقديم اين ملت کردند.
  صبح قزوين:
  امروز نگاه جامعه جهاني به زن چيست و چه آسيب‌هايي اين قشر را تهديد مي‌کند؟
  اشدري: دشمن همواره براي ضربه زدن به کيان خانواده و ارزش‌هاي مقدس اسلامي از هيچ اقدامي به خصوص در قالب امور فرهنگي و شبکه‌هاي مجازي فروگذاري نکرده است؛ اما به لطف خداوند و تأکيدات رهبري فرزانه امام خامنه‌اي( مدظله العالي) مردم هميشه بيدار و زنان جامعه اسلامي با آگاهي لازم، افکار شوم دشمنان را نقش بر آب مي‌کنند، لذا مسئولين بايد ارزش‌هاي والا و بي بديل زنان و دختران جامعه را به اين قشر گوشزد کنند تا با حفظ هويت اسلامي وايراني خود دشمن را مانند هميشه ناکام کنند.
  صبح قزوين:
  شهيده "رقيه رضايي" چگونه مي‌تواند به الگوي مناسبي براي دختران و زنان جامعه تبديل شود؟
  اشدري: شهيد رقيه رضايي بانوي مومنه، علمي، باتقوا، پاکدامن، دلسوز و مبارز و توانا با تأسي به ارزش‌هاي والاي انقلاب در راه اسلام تا پاي جان خود از هيچ تلاشي فرو گذار نکرد. اين شهيد بزرگوار در تمامي ابعاد شخصيتي به عنوان بانويي برجسته، مسلمان و معلمي نمونه مي‌تواند براي نسل ديروز و امروز و آينده معرفي شود. با توجه به اينکه ايشان در سال جاري به عنوان شهيد شاخص کشوري معرفي شده اند توجه و معرفي شخصيت اين شهيد بزرگوار از سوي اهل هنر، اصحاب رسانه، به جامعه زنان مي‌تواند به عنوان الگويي بارز و بانويي عفيفه، مسلمان و مبارز نه تنها در کشور ايران بلکه در سطح بين المللي به جهانيان معرفي شود.
  شهيده رضايي به عنوان يک انسان بصير و آگاه به آرزوي خود يعني شهادت آن هم در برائت از مشرکين در سفر حج و فاطمه گونه با ضربه‌هاي مهلک آل سعود با پهلويي شکسته به شهادت رسيد.
  صبح قزوين:
  نقش خانواده و مدارس را در تربيت دختران انقلابي چه مي‌دانيد؟
  اشدري: خانواده و پس از آن مدارس نقش بسزايي در تربيت فرزندان و به خصوص دختراني مبارز و انقلابي دارند لذا آنها (خانواده و مدارس) بايد دوشاودش يکديگر دختراني بصير، حقيقت طلب، مدافع موازين اسلامي – انقلابي تربيت نمايد و با ترويج بصيرت، ارزش‌هاي والاي اسلامي و حجاب و پاکدامني آنها را براي نسل آينده و مسئوليت‌هاي بزرگتر و سپردن دستاورودهاي انقلاب آماده سازند.
  در همين راستا مسئولين، خانواده‌ها و مربيان موظف هستند با عزم و اراده راسخ نسلي تربيت کنند که سياست را عين ديانت بدانند و پيرو ولايت فقيه باشند و مولفه‌هاي ديني را در راستاي نهادينه کردن فرهنگ و مهارت‌هاي زندگي با سبک اسلامي – ايراني همواره سرلوحه امورات زندگي خود قرار دهند.
  پايان پيام/2574/اسفند95

  تصاویر مرتبط