سه‌شنبه ۱۳۹۶/۱۱/۱۷

دقيقي، دبير شوراي اسلامي شهر قزوين:

رقم کد بودجه پروژه هاي ورزشي و حمايت از ورزش، بسيار ناچيز است

دبير شوراي اسلامي شهر قزوين گفت: رقم کد بودجه پروژه هاي ورزشي و حمايت از ورزش، بسيار ناچيز است.

به گزارش روابط عمومي شوراي شهر، سعيد دقيقي دبير شوراي اسلامي شهر قزوين در جلسه بررسي بودجه پيشنهادي سال ?? شهرداري به سهم کم ورزش در اين بودجه اشاره کرد و گفت:

 

شهرداري پيگير اين است که در جاده سلامت بطور همزمان مسير رفت و برگشت دوچرخه و پياده روي را داشته باشد و همچنين مسير رفت و آمد آمبولانس در زمان بروز حوادث باز باشد.

 

اما نميتوان مسير پياده و دوچرخه را در يک مکان در نظر گرفت و اين کار شدني نيست و خطرات بسياري براي شهروندان ايجاد مي كند.

 

نگاه كارشناسي در اين مسير ديده نشده است، در يك باند پنج متري نمي توان دوچرخه و پياده را با هم داشت. اگر بتوان اين پروژه را با هزينه کمتر به نتيجه رساند، بهتر است تا پل طبيعت ضلع شرق وغرب توسط يك پل بهم وصل شود.

 

ورزش بايد در گوشت و خون انسان ها باشد که متأسفانه در ايران به آن بهاء داده نمي شود.

 

بودجه عمراني ورزش شهر تبريز ?? ميليارد و بودجه جاري آن ?? ميليارد است اما در بودجه پيشنهادي شهرداري قزوين فقط چند پروژه سطحي و پيش پا افتاده در نظر گرفته شده است.

 

اين موضوع براي شورايي كه سه عضو ورزشي داشته و بقيه اعضا نيز آشنا به ورزش و طرفدار آن هستند، بسيار ناخوشايند است.

 

وقتي صحبت از اجراي پروژه هاي ورزشي مي شود همه موضع ميگيرند، وقتي از باشگاه شهرداري صحبت مي شود همه نه مي آورند. ما از جامعه جوانان و ورزشکاران راي گرفته ايم پس بايد به خواسته هاي آنان توجه کنيم.

 

به آقاي شهردار پيشنهاد اجراي يک پروژه براي کارکنان شهرداري داده ايم که شامل استخر،تالار، زمين تمرين و ... است، اين حداقل امکاناتي که همه شهرها به جز قزوين دارند.

 

شهر قزوين در حوزه جوانان مشکلات متعددي دارد که با ارزش قائل شدن براي ورزش و ورزشکاران ميتوان آن ها را حل نمود.

 

قطعا مي بايست شهردار محترم در برنامه سال ?? بحث ورزش را در دو بعد قهرماني و همگاني بهتر ببيند، ان شالله با ايجاد باشگاه اين امر ميسر مي شود.

پايان پيام/3080/بهمن96