7/11/2020

رییس کمیسیون املاک و مستغلات پارلمان محلی قزوین:

مشکلات تعاونی های مسکن در اراضی عظیمیه حل شود

افراد زیادی در تعاونی های مسکن و اراضی عظمیه منتظر خانه دارشدن هستند که تاکنون مشکلات آنها حل نشده باقی مانده است که خواستار رفع آن هستیم.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ سعید دقیقی رییس کمیسیون املاک و مستغلات پارلمان محلی قزوین در جلسه هم اندیشی مدیران مجموعه مدیریت شهری با نمایندگان مردم قزوین البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: برای حل بسیاری از مشکلات شهر قزوین نیازمند تعامل و همکاری در سطوح مدیریتی بالا هستیم؛ چراکه درحال حاضر برخی از طرح ها در شورای عالی معماری و شهرسازی مسکوت مانده و باید در سطوح بالاتر حل و فصل شود.

وی افزود: تعارض مابین بستر مدیریت شهری و میراث فرهنگی نیز از دیگر مشکلاتی است که باید در کارگروه های مشترک حل شود.

دقیقی در ادامه بر ضرورت حل مشکلات تعاونی های مسکن در اراضی عظیمیه تاکید کرد و گفت: بسیاری از شهروندان و اقشار ضعیف در این تعاونی ها سرمایه گذاری کرده اند تا به امیدی خانه دار شوند؛ اما متاسفانه به دلایل زیادی از جمله عدم تامین آب شرب منطقه این موضوع محقق نشده است.

دقیقی تصریح کرد: وضعیت ورودی های شهر قزوین مناسب نیست و وجود تعویض روغنی و تعمیرگاه ها در این محدوده سیمای شهر را برهم زده است؛ از همین رو باید دراین زمینه اقدامات مناسبی صورت گیرد.

وی در ادامه به ساماندهی بافت هادی آباد و ارائه بسته های تشویقی اشاره کرد و گفت: این منطقه نیازمند رسیدگی و حل مشکلات درسطح کلان است؛ زیرا با وجود اینکه شهرداری در منطقه هادی آباد بسته های تشویقی از جمله هزینه های تراکم پروانه و عوارض را رایگان اعلام کرده است؛ اما برای نوسازی بافت رغبت چندانی وجود ندارد.

دقیقی همچنین به ارائه خدمات ورزشی در شورای پنجم اشاره کرد و گفت: طی سه سال اخیر اقدامات بسیار خوبی در زمینه ورزش شهر قزوین درشورای شهر انجام شده است؛ چراکه همگی معتقدیم باید از ورزش و ورزشکاران در سطوح مختلف حمایت شود.

به گفته وی، قبل از شورای پنجم شاهد سکوت کامل در فضای ورزش قزوین بودیم و دررشته های ورزشی مختلف درسطوح قهرمانی پیشرفتی نداشتیم.

وی تصریح کرد: در این دوره شورا سعی شد در حد توان با حمایت از تیم های ورزشی در رشته های بسکتبال و والیبال در لیگ برتر حضور داشته باشیم و امیدواریم با ابتکارعمل و حمایت نمایندگان مجلس طی سالهای آینده شاهد اتفااقات خوبی در حوزه ورزش قزوین باشیم.

پایان پیام/

related images