7/11/2020

احد چگینی:

دریافت هزینه تغییر کابری در اسماعیل آباد غیرقانونی است:

به دلیل وجود طرح تفصیلی در اسماعیل آباد نباید برای ارزش افزوده حاصل از تغییرکاربری در این منطقه هزینه ای دریافت شود

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ احد چگینی رییس کمیسیون حقوقی، بازرسی و نظارت پارلمان محلی قزوین در جلسه علنی شورا که با دستور کار بررسی لوایح شهرداری قزوین برگزار شد، اظهار داشت: براساس قانون شورا و شهرداری یکی از مواردی که باید از شورا مجوز اخذ شود ارائه تسهیلات است.

وی در خصوص لایحه نوسازی ناوگان تاکسیرانی و رسوب ۱۰ میلیارد تومانی در بانک و ارائه تسهیلات به متقاضیان طرح نوسازی تاکسی های فرسوده گفت: باید منبع اعتباری ۱۰ میلیارد تومان از سوی شهرداری قزوین مشخص شود یا در قالب روکش بودجه به شورا اعلام شود.

احد چگینی در ادامه این جلسه در خصوص لایحه تعیین نرخ اضافه بار وانت بارها و کامیون و بازرسی تناژ در سطح شهر اظهار داشت: قبول داریم که افزایش بار به زیرساخت ها آسیب می زند؛ اما ورود کامیون به داخل شهر ممنوع است و از طرف دیگر مرجعی به نام پلیس راهور کار جریمه را انجام می دهد؛ بنابراین شهرداری با این اقدام گلوگاه فساد ایجاد خواهدکرد.

وی تاکید کرد: ضرورت دارد تا این لایحه با مکانیسمی دقیق تر و مطالعه بیشتری ارائه شود؛ چراکه ضمانت اجرایی ندارد و یک گشت به گشتهای شهرداری افزوده خواهد شد.

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین تصریح کرد: در این شرایط بد اقتصادی و کرونا زمان مناسبی برای این کار نیست و باید با دقت بیشتری روی آن کار شود.

وی در ادامه درخصوص لایحه بخشودگی هزینه های کسری پارکینگ مسجد لعل گفت: در سال ۹۷ مصوب شد که مساجد و حسینیه ها از هزینه صدور پروانه ساخت مساجد معاف هستند از آنجاییکه کسری پارکینگ هم در دل این هزینه ها بوده و در مصوبه قبلی وجود دارد؛ بنابراین تصویب این لایحه به قول معروف حشو بوده و توضیح واضحات است.

احد چگینی در خصوص استفساریه شهرداری پیرامون اخذ هزینه ارزش افزوده ناشی از اجرای تغییر طرحهای مصوب شهری درمنطقه اسماعیل آباد گفت: در اسماعیل آباد دو طرح کمیسیون تفصیلی در سالهای ۷۸و ۸۸ وجود داشته و نباید براین مبنا برای تغییرکاربری پولی از مردم دریافت شود.

وی تاکید کرد: وقتی اسماعیل آباد طرح تفصیلی دارد تباید شهرداری بصورت غیر قانونی از مردم بابت تغییر کاربری پولی دریافت کند به گفته احد چگینی، باید تاکنون هر وجهی که بابت تغییر کاربری در اسماعیل آباد از مردم دریافت شده استرداد شود، چون شهرداری من غیر الحق از مردم پول گرفته و غیر قانونی است.
 
پایان پیام/

related images