6/16/2020

نایب رییس پارلمان محلی قزوین

وجود تاکسی های فرسوده در شهر در شأن مردم قزوین نیست:

وجود ۲۸۶ دستگاه تاکسی پیکان فرسوده در شأن مردم قزوین نیست و باید با تامین اعتبار لازم نوسازی و از رده خارج شدن این تاکسی ها عملی شود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ مهدی عبدالرزاقی نایب رییس پارلمان محلی قزوین طی سخنانی در جلسه علنی شورا که با دستور کار بررسی لوایح شهرداری برگزار شد، با بیان مطلب فوق گفت: لایحه کمک به مالکان تاکسی های فرسوده و نوسازی ناوگان تاکسیرانی امری اجتناب ناپذیر است و باید با تامین اعتبار ۱۰ میلیارد تومانی برای سپرده گذاری و ارائه تسهیلات به مالکان خودروهای فرسوده موافقت شود و از طرفی هم سازمان تاکسیرانی باید متعهد شود طی سال جاری نسبت به جمع آوری و از رده خارج کردن تاکسی های پیکان فرسوده اقدام کند.

وی در بخش دیگری از این جلسه به لایحه نماسازی و بدنه سازی خیابانهای تاریخی شهر اشاره و عنوان کرد: این اقدام بسیار ارزشمند و فاخر ی است و باید از آن حمایت شود.

عبدالرزاقی تاکید کرد: باید به موضوع حمایتهای تشویقی برای مشارکت بیشتر کسبه و اهالی محلات تاریخی شهر توجه بیشتری شود.
نایب رییس شورای اسلامی شهر قزوین با اشاره به اینکه طی سه سال گذشته ۲۰ باب مغازه در طرح بدنه سازی مشارکت داشتند افزود: تا پایان امسال ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار دراین طرح هزینه می شود؛ بنابراین باید مشوق ها افزایش یابد تا کسبه استقبال بیشتری برای بدنه سازی ونماسازی مغازه های خود در خیابانهای تاریخی شهر داشته باشند

وی در بخش دیگری از سخنانش گریزی به اجرای طرح ساماندهی امامزاده حسین(ع) قزوین زد و گفت: بارها نسبت به شرایط بد این محله تذکر داده شده است، اجرای این طرح باعث شد تا بسیاری از اهالی از محل زندگی خود کوچ کنند و برخی نیز با شرایط بسیار بدی آنجا زندگی می کنند.

وی یادآور شد: تنهاکاری که دراین محله انجام شد خارج کردن مردم بومی از محله امامزاده حسین (ع) قزوین بود.
این عضو شورای اسلامی شهر قزوین با اشاره به بازدید از این منطقه خاطرنشان کرد: برخی از زمین های تملک شده به پارکینگ و بازیگاه کودکان تبدیل شده است که به دلیل وجود چاه های جذبی هر لحظه امکان افکن و وقوع خطر وجود دارد
پایان پیام/

related images