6/16/2020

سخنگوی پارلمان محلی قزوین خواستارشد؛

تعیین تکلیف تاکسی های فرسوده رهاشده در شهر قزوین

تاکسی های فرسوده که در نقاط مختلف شهر رها شده اند، آسیب ها و معضلات زیادی ایجاد می کنند و باید تعیین تکلیف و جمع آوری شوند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ مهدیه سادات قافله باشی سخنگوی پارلمان محلی قزوین در دهمین جلسه علنی شورا در سال جاری، با بیان این مطلب، گفت: ۸۰ دستگاه تاکسی فرسوده در نقاط مختلف شهر قزوین بلاتکلیف رهاشده و به اماکنی برای زیست معتادین متجاهر و ایجاد ناامنی تبدیل شده اند.

وی افزود: بیشتر این خودروها شناسنامه فعال داشته و از سهمیه سوخت استفاده می کنند و لازم است در مورد اسقاط و از چرخه خارج کردن آنها اقدام شود.

وی تاکید کرد: سازمان تاکسیرانی شهرداری با هماهنگی دادستان قزوین نسبت به جمع آوری این خودروها که عمدتاً در باغ ها و حاشیه شهرها هستند، اقدام کند.


قافله باشی دربخش دیگری از این جلسه که به بررسی لایحه نماسازی مشارکتی در معابر تاریخی شهر قزوین اختصاص داشت، گفت: اجرای این طرح در مسیر گردشگری و تاریخی شهر به ویژه در خیابان شهدا که کف سازی آن انجام شده و بیشتر مراسم های مذهبی هم در این خیابان انجام می شود، بسیار ارزنده است.

وی با اعلام موافقتش با مشارکت مردم در اجرای این طرح، خاطرنشان کرد: اگر اینگونه اقدامات با مشارکت و همکاری مردم صورت گیرد، با مدیریت شهری همراه تر شده و درحفاظت از طرح های اجرا شده تلاش بیشتری خواهند داشت.

رییس کمیسیون فرهنگی و ورزشی شورای اسلامی شهر قزوین تاکید کرد: باید از همه ظرفیتهای اطلاع رسانی دراین امر استفاده شود تا مردم با مدیریت شهری همراه شوند.

وی همچنین از سازمان نوسازی و بهسازی شهر قزوین خواست تا روند اجرای طرح ساماندهی سبزه میدان را تسریع بخشد؛ چراکه وضعیت اطراف میدان مشخص نیست و بلاتکلیف رها شده است.

قافله باشی اظهار امیدواری کرد: با تکمیل این طرح اتفاقات خوبی برای دولتخانه صفوی رقم بخورد.

وي با اشاره به اينكه اجرای طرح بدنه و نماسازی مشارکتی در معابر تاریخی شهر نافی اجرای طرح امامزاده حسین (ع) قزوین نیست، خواستار تسريع دراجرای طرح امامزاده حسین (ع) شد.

پایان پیام/

related images