6/6/2020

سیده منیره قوامی:

نیازمند مشارکت مردم در حفاظت از محیط زیست هستیم

مردم باید در حفاظت از حوزه های مختلف محیط زیست مدیریت شهری را یاری کنند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ سیده منیره قوامی رییس کمیسیون بهداشت و محیط زیست پارلمان محلی قزوین در جلسه علنی شورا که با دستورکار بررسی لوایح شهرداری قزوین برگزار شد، طی سخنانی ضمن گرامیداشت روز جهانی محیط زیست گفت: این روز فرصت مناسبی است تا اهمیت و ضرورت حفاطت از محیط زیست در بستر توسعه پایدار برای جوامع مشخص شود.

وی افزود: در شرایط کنونی کشور، عدم توجه به محیط زیست باعث ایجاد مشکلات و چالشهای زیادی در مدیریت شهری می شود.

قوامی با بیان این مطلب که در استان قزوین با داشتن تنوع زیستی بالا و طبیعت کم نظیر از نعمت الهی درحوزه محیط زیست برخوردار هستیم، به ظرفیت عظیم باغستان سنتی قزوین اشاره و تأکید کرد: برای کاهش خطرات و احتمال آتش سوزی در باغستان سنتی باید به علف زنی به موقع توجه کرد.

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین خاطرنشان کرد: اخیراً شاهد آتش سوزی در برخی جنگل‌های کشور بودیم که حریق با بسیج تمام امکانات و کمکهای مردمی مهار شده است.

وی در ادامه سخنانش، ضمن تبریک به تلاشگران عرصه حفاظت، ترویج و فرهنگسازی محیط زیست، به بیانیه امور زنان و خانواده سازمان حفاظت محیط زیست کشور اشاره کرد و گفت: بانوان توانمند این مرز و بوم با یاری گرفتن از عزم متعالی خود و خرد جمعی قادر هستند با موثر‌ترین راهکارها و اقدامات در حوزه محیط زیست، کشور را به سمت توسعه پایدار سوق داده و دوشادوش مردان این سرزمین با مقاومت در برابر برنامه‌ها و اقدامات تخریب کننده زیست- محیطی، در مسیر دستیابی به اهداف ارزشمند اصل ۵۰ قانون اساسی کشور جمهوری اسلامی ایران، گامهای محکم و سازنده ای بردارند.

قوامی ادامه داد: زنان عامل اصلی انتقال فرهنگ صیانت و حفاظت از محیط زیست به نسل آینده هستند و می‌توانند فرهنگ حفاطت از محیط زیست و قانونمندی اکوسیستم را به خوبی به نسل‌های آینده منتقل کنند.

رییس کمیسیون بهداشت و محیط زیست پارلمان محلی قزوین در ادامه با تاکید بر ضرورت همکاری و مشارکت مردم در حفاظت از محیط زیست گفت: نیازمند مشارکت پذیری مردم در امر حفاظت از محیط زیست، تفکیک پسماند، حفاظت از باغستان سنتی و سایر حوزه ها در مدیریت شهری هستیم.

وی در ادامه این جلسه، خواستار ساماندهی وانت بارها در سطح شهر قزوین شد و گفت: این وانت بارها علاوه بر ایجاد ترافیک و آلودگی هوا باعث برهم خوردن آرامش روح و روان مردم می شوند.

رییس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی شهر قزوین افزود: شهرداری نباید این موضوع را رها کند؛ بلکه باید به دنبال چاره اساسی برای ساماندهی این وضعیت باشد تا شاهد ترافیک در برخی معابر و خیابانهای شهر نباشیم.

وی همچنین خواستار شفاف سازی و اطلاع رسانی میزان ارزش افزوده پرداختی به شهرداری قزوین شد و تأکید کرد: باید مشخص شود که آیا هر ماه استانداری یک و نیم درصد مالیات برارزش افزوده را به صورت کامل به شهرداری قزوین پرداخت می کند؟.

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین همچنین تصریح کرد: شهرداری باید برای بهسازی و ساماندهی سردرب ساختمان شهرداری و شورای اسلامی شهر قزوین نيز اقدام کند.
پایان پیام/

related images