5/2/2020

احد چگینی:

جابجایی خط لوله نفت به خارج از شهر ضروریست

مدیریت ارشد استان در خصوص تسریع در عملیات جابه جایی خط لوله انتقال نفت و مواد سوختی که از شمال شهر قزوین عبور می کند دستور ویژه صادر کند.

 به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ احدچگینی رییس کمیسیون حقوقی، بازرسی و نظارت پارلمان محلی قزوین در جلسه علنی شورا که با حضور استاندار قزوین برگزار شد با بیان این مطلب گفت: خط لوله انتقال مواد سوختی از داخل شهر قزوین عبور کرده و به دلیل عمق کم آن با سطح زمین خطرات احتمالی زیادی را برای شهر ایجاد خواهد کرد.

وی خواستار صدور دستور ویژه از سوی استاندارقزوین برای تسریع در عملیات جابه جایی این خط لوله شد و گفت: قراراست این مسیر از کنار میدان مینودر به اتوبان قزوین_زنجان جابه جا شود که لازم است تا مدیریت ارشد استان در تسریع این امر اقدام کند.

احد چگینی در ادامه با اشاره به اداره شهر بدون طرح تفصیلی گفت: از سال ۱۳۸۳ تاکنون شهر قزوین طرح تفصیلی ندارد و همچنان طرح شارمند اعمال می شود و این موضوع باعث شده تا حقوق مکتسبه مردم از بین برود و نبود طرح تفصیلی نقاط منفی زیادی برای شهر قزوین به همراه داشته است.

وی خواستار حل این مشکل از سوی شورای عالی شهرسازی و معماری و اداره کل راه و شهرسازی شد.

احد چگینی در ادامه سخنانش به اقدامات شهرداری قزوین در بوستان باراجین اشاره و بیان‌کرد: از اواخر دهه ۷۰ شهرداری قزوین سرمایه گذاری های خوبی دراین منطقه انجام داده است؛ اما هنوز برای این بوستان و ۱۰۰۰ هکتار زمین آن سندی برای شهرداری قزوین صادر نشده است.

رییس کمیسیون حقوقی، بازرسی و نظارت شورای اسلامی شهر قزوین تصریح کرد: درخواست داریم تا استاندار قزوین در این خصوص اقدام کند تا سند این اراضی به نام شهرداری صادر شود.

وی دربخش دیگری از این جلسه که به موضوع بهسازی محور نسیم شمال اختصا ص داشت گفت: یکی از معضلات اساسی شهر و استان ما جاده دسترسی نسیم شمال است که باید هرچه سریعتر مشکلاتش حل شود.

احد چگینی ادامه داد: سال گذشته ۱۰ میلیارد تومان اعتبار از سوی شهرداری برای این پروژه اختصاص یافت؛ اما این پروژه به دلایلی مسکوت ماند؛ بنابراین پیشنهاد می شود قبل از اظهار نظر در این خصوص مستندات و موانعی که در سال قبل مانع اجرای پروژه شده بودند، تشریح و پس از اطمینان از رفع آنها پروژه کلنگ زنی شود.

وی همچنین در خصوص تفاهم نامه شهرداری قزوین با سازمان همیاری ها در این پروژه گفت: باید این موضوع از طریق حقوقی بررسی شود که آیا شهرداری می تواند بدون ترک تشریفات وارد انعقاد قرارداد و تفاهم نامه شود؟

احد چگینی با تاکید بر قانونمند و ضابطه مند بودن این پروژه افزود: حتماً کد بودجه و اعتبار این طرح باید دیده شود و بر این اساس متمم بودجه ارائه شود.

پایان خبر/
 

related images