5/5/2020

سياوش طاهرخانی،

افتتاح ۶ پروژه شهری با رویکرد انسان محوری

پروژه های پیاده روسازی شهرداری قزوین با رویکرد انسان محوری در مقابل خودرومحوری طراحی واجرا شده است.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ سیاوش طاهرخانی، شهردار قزوین، در آیین بهره برداری از ۶ پروژه شهرداری قزوین که به مناسبت گرامیداشت #روز_شوراها و با حضور رییس و اعضای شورای اسلامی شهر و مدیران شهری قزوین به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، گفت: این پروژه ها با اعتباری بالغ بر ۳۷/٨ میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.

طاهرخانی در ادامه به مولفه های مهم شهرسازی انسان محور اشاره کرد و گفت: پياده مداري و تامین سلامت جسم و روان شهروندان از مهم ترین این مولفه هاست که در این راستا مجموعه مدیریت شهری قزوین درصدد است، پروژه هایی با رویکرد انسان محوری اجرا کند.

وی با اشاره به جزییات پروژه های افتتاحی تصریح کرد: دو پروژه پیاده راه سازی خیابان های راه آهن و آیت اله طالقانی در منطقه یک شهرداری قزوین و با هدف تسهیل در روند عبور و مرور شهروندان، زیباسازی معبر و دفع و هدایت آب های سطحی و فصلی اجرا شده است.

طاهرخانی خاطرنشان کرد: پروژه پیاده راه سازی خیابان آیت اله طالقانی، به مساحت هزار و ۷۵۰مترمربع با اعتبار ۱۳میلیارد ریال، در لاین شرقی این معبر و با هزار و ۷۵۰ مترمربع کفپوش، ۷۵۰ متر جدول گذاری، ۳۲۰متر لوله گذاری، ۷۵۰ متر مکعب بتن ریزی و هزار متر مکعب خاکبرداری اجرا شده است.

وی افزود: در اجرای پروژه پیاده راه سازی خیابان راه آهن، با اعتبار ۱۱ میلیارد ریال، سه هزار و ۸۶۳ مترمربع کفپوش، هزار و ۵۰۰ متر جدول گذاری، ۵۰۰متر مکعب بتن ریزی و ۹۵۰ متر مکعب خاکبرداری انجام شده است.

شهردار قزوین به پروژه پیاده رو سازی خیابان های سعدی شمالی، بوعلی و بلوار آيت اله مدرس اشاره کرد وگفت: پروژه پیاده رو سازی خیابان های سعدی شمالی به مساحت ۲ هزار و ۳۰۰ متر و اعتبار ۲/۴ میلیارد ریال، خیابان بوعلی به مساحت ۳ هزار و ۴۰۰ متر مربع و با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال و پروژه پیاده راه سازی بلوار مدرس به مساحت ۴ هزار و ۵۰۰ مترمربع و اعتبار ۱۳ میلیارد ریال در منطقه دو شهرداری قزوین انجام شده است.

شهردار قزوین خاطرنشان کرد: در این سه پروژه در مجموع ۱۰ هزار و ۲۰۰ متر مربع مسیر ویژه عبور نابینایان ایجاد شده است.

وی به پروژه جاده قهرمانان سلامت در بلوار امام علی(ع) اشاره داشت و افزود: این پروژه از پروژه های سلامت محور و در منطقه سه شهرداری قزوین اجرا شده و فاز اول آن به بهره برداری رسیده است.

این‌مسئول با بیان اینکه این پروژه با توجه به تلاش های کادر بهداشت و درمان در مقابله با شیوع ویروس کرونا، به نام قهرمانان سلامت نامگذاری شده است، تاکید کرد: این پروژه به مساحت سه کیلومتر در دو فاز اجرا شده که فاز اول آن به مساحت یک و نیم کیلومتر پیاده راه و ۳ هزار مترمربع فضای سبز با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسیده است.

شهردار قزوین در پایان خاطرنشان کرد: به منظور تحقق فاصله گذاری اجتماعی در شرایط کنونی از این پروژه ها به صورت ویدئو کنفرانس بهره برداری می شود.

پیایان خبر/
 

related images