10/1/2019

قافله باشی:

تأمین ایمنی بازار موضوعی مهم و ضروری است

سخنگوی شورای اسلامی شهر قزوین بر ضرورت توجه به تامین ایمنی در بازار سنتی شهر برای کاهش خطرات احتمالی در زمان وقوع حوادث تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ مهدیه سادات قافله باشی سخنگو و عضو پارلمان محلی قزوین، با تأکید بر این مطلب در جلسه علنی صحن شورا که با حضور برخی از آتش نشانان فعال شهر قزوین برگزار شد، اظهار داشت:

گاهی حوادث جهانی شده و مرزها را طی کرده و فاجعه بار می شوند؛ از این رو کار آتش نشان بسیار ارزشمند بوده و جای تقدیر دارد.

وی در خصوص تامین ایمنی در بازار قزوین خاطرنشان کرد: هر یک از اعضای شورای اسلامی شهر قزوین در دوره پنجم، بارها بر ضرورت تأمین ایمنی بازار تأکید کرده اند؛ ولی تاکنون نسبت به این تأکیدات توجه جدی صورت نگرفته است.

به گفته سخنگوی پارلمان محلی، با توجه به این که بازار قطب اقتصادی شهر است و یک بنای تاریخی ارزشمند محسوب می شود؛ لازم است مدیریت بحران استان برای تأمین ایمنی آن و رفع مشکلات موجود بر سر راه تحقق این مهم چاره ای جدی بیندیشد.

برپایی مانور جمعیتی برای کارکنان ادارات و آموزش ایمنی و آتش نشانی برای شهروندان از درخواست های سخنگوی شورای اسلامی شهر قزوین از مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی بود.

این عضو شورای اسلامی شهر، با بیان این مطلب که طبقه بندی مشاغل برای کارکنان شاغل در آتش نشانی و آتش نشانان لازم است، اظهار امیدواری کرد: امسال موضوع سختی کار این افراد در بودجه شهرداری مورد توجه قرار گیرد.
وی همچنین از ساخت المان آتش نشان و نامگذاری میدانی با نام آتش نشان در قزوین خبر داد.

قافله باشی در ادامه این جلسه، که به بررسی برنامه نامزدهای تصدی شهرداری قزوین اختصاص داشت: خواستار ارائه توضیحاتی در خصوص توجه به بافت تاریخی شهر و ارائه برنامه های فرهنگی از سوی هریک از این نامزدها شد.
/پایان پیام/

related images