سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۱۵

قافله باشی:

شهرداری حافظ فضای سبز درکمیسیون ماده پنج باشد

شهرداری در ایجاد و حفظ فضای سبز وظایفی دارد و باید در این راستا از تغییرکاربری فضاهای سبز شهری به کاربری مسکونی جلوگیری به عمل آورد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ مهدیه سادات قافله باشی سخنگوی پارلمان محلی قزوین در جلسه علنی شورا که با دستورکار بررسی لوایح شهرداری برگزار شد، گفت: با وجود مشکلات اقتصادی شهرداری‌ها و کسب درآمد از طریق فروش زمین؛ اما ایجاد فضاهای سبز شهری یکی از مهم ترین وظایف شهرداری هاست و باید به آن عمل کند.

وی افزود: رویکرد کسب درآمد از سوی شهرداران مناطق قابل تحسین است؛ اما از طرفی دیده می شود که نگاه به ایجاد و حفظ فضاهای سبز کمتر شده است.

قافله باشی خواستار توجه بیشتر شهرداری به موضوع حفظ و ایجاد فضای سبز به ویژه درکمیسیون ماده پنج شد وگفت: باید درکمیسیون ماده پنج که تغییر کاربری‌ها در آن رخ می دهد، موضوع عدم تغییر کاربری فضاهای سبز به کاربری مسکونی به طور جدی مورد توجه قرار گیرد و از فضاهای سبز شهری صیانت شود.

به گفته رئيس كميسيون فرهنگي، اجتماعي و ورزشي شورای اسلامی شهر قزوین، همانگونه که به ساخت مسکن اهمیت داده می شود، باید احداث فضاهای سبز و عدم تغییرکاربری آن به فضاهای مسکونی نیز موردتوجه قرارگیرد.

وی تاکیدکرد: زمانی به لایحه واگذاری اراضی فاقد کاربری مسکونی و اعطای زمین به تعاونی مسکن دارایی رای می دهم که شهرداری متعهد شود که کاربری فضای سبز آن به کاربری مسکونی تغییر نیابد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر قزوین در بخش دیگری از این جلسه که به بررسی لایحه شهرداری پیرامون توافق ملکی در نهر دلیچای اختصاص داشت، گفت: با توجه به بازدید از این مکان، به نظر می رسد مشکلی به لحاظ عبور سیلاب وجود ندارد و فقط شهرداری باید برای موضوع رسوبگیری و رعایت موارد ایمنی کانال احداث شده اقداماتی را انجام دهد.

پایان پیام/

تصاویر مرتبط