سه‌شنبه ۱۳۹۸/۰۴/۱۸

دکتر یوسفی:

ضرورت تمرکز زدایی مطب پزشکان و مراکز درمانی در هسته مرکزی شهر جهت حل مشكل ترافيك

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، دکتر زهرا یوسفی رییس کمیسیون ورزش و سلامت شورای اسلامی شهر در جلسه علنی صحن شورا اظهار کرد:

هدف شورا و شهرداری در حل مشكلات ترافیکی و ايجاد اسايش خاطر براي شهروندان ،هدفي مشترک است و در این راستا نیز لازم است از ادبيات مناسب که مانع دلگیری و به تبع آن ، عقب افتادن کارها و کند شدن قدم های سازنده می شود استفاده نمود تا با تعامل و همفكري دو سويه اين روند را سرعت بخشيم.

یوسفی عضو شورای شهر قزوین خاطرنشان کرد:از معاون محترم حمل و نقل و ترافيك شهرداري بابت توسعه مسير دوچرخه سواري در شهر و أيمن سازي آن و راه اندازي ايستگاه دوچرخه در مسير جاده سلامت ، تقدير و تشكر ميكنم زيرا مجموعه اقدامات انجام شده سبب بسط و گسترش اين ورزش و تبديل قزوين به شهر دوستدار دوچرخه شده است.

لذا ضمن تاكيد بر لزوم افزايش تعداد ايستگاههاي دوچرخه سواري در سطح شهر ،توصيه ميكنم مراقب باشيد كه ایستگاههای دوچرخه انحصاری نشود و افراد مختلف در آن مشارکت داشته باشند.

وی تاکیدکرد: تجربه ایستگاه دوچرخه در مسیر پیاده باراجین تجربه موفقي بوده و لازم است از پيمانكار مربوطه حمایت لازم بعمل آيد.

وی در خصوص مسيرهاي پياده راه افزود: سياست ما در شهر انسان محور بودن پروژه ها بجاي خودرو محور بودن است. در بسياري از شهرهاي بزرگ كشورهاي پيشرفته ،مركز شهر تبديل به مسير وسائل حمل و نقل عمومي ،دوچرخه و پياده راه شده و تجربه موفقي بوده است.

معمولا در اجراي اينگونه پروژه ها هميشه مخالفتهايي در ابتدا وجود دارد اما براي تغيير فرهنگ لازم است كمي صبور باشيم و كمي مشكلات ايجاد شده را تحمل كنيم تا هم به حل مشكل ترافيك و هم كاهش الودگي هوا كمك كنيم.

یوسفی خاطر نشان کرد: باید برای تمرکز زدایی مطب پزشکان و مراکز درمانی در هسته مرکزی شهر كه هر روز عصر و شب جمعيت زيادي را بسوي خود ميكشاند با استفاده از بسته هاي تشويقي و در نظر گرفتن سوبسید ، تدبیر لازم انجام گيرد و در این راستا حتما از نقطه نظرات و همفكري سازمان نظام پزشکی نیز استفاده شود.

وی در بخش دیگری از این جلسه که به بررسی لوایح شهرداری پرداخته شد درخصوص لایحه پرداخت بن کارت خرید به پرسنل شهرداری گفت:

كمك به پرسنل شهرداري ،آن هم در اين شرايط اقتصادي سخت ،في نفسه اقدام بسيار پسنديده اي است و من ضمن موافقت با اين لايحه ،تذكر ميدهم كه با توجه به تصويب شیوه نامه رفاهی كاركنان در شورا كه بر أساس پيشنهاد شهرداري بوده ، نبایدمغایر آن عمل كنيم و كمكها بايد بر أساس يك روش و قاعده مشخص باشد و حتما مبالغ آن در بودجه مصوب شهرداري از قبل ديده شده باشد تا منجر به ايجاد خلل در روال كارمالي شهرداري نشود.

وي در ادامه بر لزوم دقت در هزينه كردهاي شهرداري و نحوه تسويه حساب با پيمانكاران بر أساس روش تعيين شده قبلي ، اشاره نموده و افزود :مراقب باشيم تا در ماههاي آتي خللي در منابع مالي شهرداري ايجاد نشود.

/پایان پیام/
 

تصاویر مرتبط