شنبه ۱۳۹۸/۰۴/۱۵

دبیر پارلمان محلی به رسیدگی و توجه به فضاهای بی دفاع شهری تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، مهدیه سادات قافله باشی رئیس کمیسیون فرهنگی، هنری و اجتماعی شورای شهر در جلسه علنی پارلمان محلی اظهار کرد:

شهرداري نسبت به ايجاد فضاهاي تبليغاتي در دو طرف پل‌هاي عابر پياده اقدام كرده كه متاسفانه باعث عدم ديد شهروندان شده است، که این موضوع شرایط را براي آسيب‌هاي اجتماعي فراهم مي‌كند.

وی در تذكري به شهرداري خواستار ساماندهي فضاهاي تبليغاتي کنار پل‌هاي عابر پياده شد و گفت: فضاهاي تبليغاتي كه روي پل‌هاي عابر نصب شده فضا را براي ايجاد آسيب‌هاي اجتماعي فراهم كرده و بايستي به صورت جدي فضاهاي تبليغاتي روي پل‌ها ساماندهي شود و حتي‌المقدور طوري باشد كه امكان ديدن عابر پياده‌ روي پل باشد.

:رئيس كميسيون فرهنگي شوراي اسلامي شهر قزوين در ادامه با اشاره به ساماندهي و رسیدگی بیشتر به فضاهاي بي‌دفاع شهري خاطرنشان كرد:

بحث فضاهاي بي‌دفاع شهري در تابستان آسيب‌زاتر است و بايستي براي ساماندهي اين فضاها انديشیده شود.

وي افزود: فضاهای تفرجگاهی شهر قزوین، سرويس‌هاي بهداشتي، و برخي معابر در محدوده امامزاده حسين و هادي اباد، علي‌رغم اينكه آرام‌سازي شده اند اما محل آسيب‌هاي اجتماعي است و تقاضا داريم كه روساي مناطق شهرداري و مسولين نواحي بحث فضاهاي بي‌دفاع شهري رابه طور جدی در دستور كار خود قرار دهند.

قافله باشی همچنين در تذكري به شهرداري خواستار در دستور كار قرار گرفتن مركز نشر آثار حضرت امام(ره) شد و گفت:

تقاضا داريم كه يك بار ديگر اين كار در رديف بودجه قرار گيرد و از ساختماني كه اسكلتش 10 ساله شده و شامل ساختمانهای فرسوده می شود نيز در اين راستا استفاده شود.

وی درخصوص لایحه خرید یک باب ساختمان برای انتقال برخی سازمانها و معاونتهای شهرداری در مجتمع اداری نواب خاطرنشان کرد: اینکه چگونه برای شهرداری منطقه 4 که مصوبه شورا را ندارد باید ساختمان خریداری شود جای سوال است و از طرفی می توان از طرفین دانشگاه علمی کاربردی شهرداری قزوين برای این موضوع استفاده کرد.

وی تاکید کرد: باید فکری برای کاهش تعداد دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی شهرداري نیز شود چرا که دانشگاه علامه قزوینی با وضعیت اموزشی خوب در حال فروش ساختمان دو هزار متری است که نشان میدهد تعداد دانشجویانش درحال کم شدن است.

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط