شنبه ۱۳۹۸/۰۴/۱۵

دقیقی:

بررسی دقیق تر اخذ حق اشرافیت، توسط شهرداری از دستگاههای دولتی

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، سعید دقیقی رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر در جلسه علنی پارلمان محلی درخصوص اخذ حق اشرافیت توسط شهرداری اظهار کرد:

اگر اخذ حق اشرافیت حق شهرداری است پس باید گرفته شود و این حق مردم بوده و باید به آن رسیدگی شود.

وی افزود: اگر غیر از این است بایستی طبق قانون به طور کامل اجرا شود بنابراین لازم است بررسی دقیق تری دراین خصوص انجام گیرد.

وی تاکید کرد: اگر حق اشرافیت از دستگاه های دولتی گرفته شود اعتبارش از دولت تحت عنوان اوراق تامین می شود.

به گفته وی به عنوان مثال نمی شود که سالنهای شهید بابایی و استادیوم رجایی بعلت داشتن حق اشرافیت به خیابان تجاری از مرغوبیت بیشتری نسبت به پلاک های دولتی که در کوچه ها قرار دارد داشته باشد بنابراین پس از بررسی در صورت قانونی بودن تقاضای شهرداری طبق قانون میتوانیم حق تشرف دانشگاه بین الملل را دریافت کرده و با آن برخی بدهی های شهرداری را بپردازیم در پرونده مذکور بررسی های لازم انجام و حق را ادا کنیم.

وی همچنین خواستار توضیح شهرداری درخصوص چگونگی تشکیل شهرداری منطقه چهار بدون نظر و مصوبه شورا شد و گفت: شورا باید در جریان تمام اقدامات شهرداری باشد تا بتواند پاسخگوی شهروندان باشد.

ویدر پایان درخصوص لایحه مازاد خط پروژه در بلوار پرستارگفت: چون در این محدوده گردش به راست وجود دارد ضرورت دارد که مباحث ترافیکی در این پلاک رعایت شود.

/پایان پیام/
 

تصاویر مرتبط