شنبه ۱۳۹۸/۰۴/۱۵

داودی:

دستگاههای اجرایی با نهاد مردمی شوراها باید همکاری لازم و نزدیکی داشته باشند

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، حکمت اله داودی رییس شورای شهر در جلسه علنی صحن شورا با اشاره به سالگرد تأسیس قانون دهیاری ها و شهرداری ها اظهارکرد:

چهاردهم تیرماه در تقویم رسمی کشور با عنوان روز شهرداری و دهیاری نامگذاری شده که شکل گیری و استقرار این نهاد از بزرگترین افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

وی افزود:شکل گیری شوراهای اسلامی شهر و روستا با رای مستقیم مردم و در پی ان انتخاب شهردار و دهیار مصداق تحقق مردم سالاری کوچک سازی دولت تقویت نهادهای محلی و مدنی است که نقطه عطفی درپیوند حاکمیت با مردم محسوب می شود.

رییس پارلمان محلی قزوین در ادامه خاطرنشان کرد: تاسیس 1290 شهرداری و 37هزار و 59دهیاری درسطح کشور فرصت مغتنم و ارزشمندی برای ارتقای سرمایه اجتماعی امیدبخشی برنامه محوری و از همه مهم تر افزایش نشاط اجتماعی است.

به گفته داودی بالندگی و شکوفایی شهرداری و دهیاری ها نیازمند سیاست گذاری برنامه ریزی های اصولی حمایت های مادی و معنوی دولت و اقدامات خلاقانه برای پیشرفت همه جانبه مناطق کمتر توسعه یافته شهری و روستاهای کشور است.

وی تاکید کرد خدمات متنوع و ارزنده شهرداری ها و دهیاری ها نقش ارزنده ای در اسایش امنیت سلامت روانی و اجتماعی نهادینه سازی فرهنگ مشارکت و رضایتمندی مردم و دستیابی به شاخصه های یک سکونتگاه سالم زیبا توسعه یافته و پویا ایفا میکند.

داودی برضرورت همکاری تمامی دستگاههای اجرایی با شوراها تاکید کرد وگفت: شورا یک نهاد مردمی برخاسته از رای مردم است که ناظر بر اقدامات شهرداری است و باید تمام دستگاهها همکاری نزدیکی با این نهاد مردمی داشته باشند.

/پایان پیام/
 

تصاویر مرتبط