پنجشنبه ۱۳۹۸/۰۴/۱۳

قافله باشی:

تدوین منشور حقوق رانندگان تاکسی ضروری است

مهدیه سادات قافله باشی، رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و هنری شورای اسلامی شهر قزوین گفت: تدوین منشور حقوق رانندگان تاکسی توسط سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری ضروری است.

قافله باشی افزود: لزوم تدوین منشور حقوق رانندگان تاکسی به منظور تأمین حقوق آنها احساس می شود و همانطور شهروندان حقوقی بر تاکسیرانان دارند، تاکسیرانان نیز حقوقی بر شهروندان دارند و باید مورد توجه قرار گیرد.

وی تصریح کرد: رانندگان قشر زحمتکش جامعه هستند که عدم تاب آوری اجتماعی همه اقشار را تحمل می کنند و باید حقوق آنها رعایت شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و هنری شورای اسلامی شهر قزوین با بیان اینکه ۵ هزار تاکسی در سطح شهر وجود دارد و روزانه ۲۵۰ هزار شهروند توسط این تاکسی ها جا به جا می شوند، عنوان کرد: هر راننده تاکسی به عنوان سفیر شهر قزوین در معرفی شایسته این شهر و تبادل اطلاعات و اخبار نقش بسیار مهمی دارند و باید قدردان حضور آنها بود.

 قافله باشی با اشاره به اینکه شورای اسلامی شهر قزوین همواره نگاه حمایتی به تاکسیرانان دارد، گفت: لایحه یک میلیاردی تهیه قطعات تاکسی با حمايت تمامی اعضای شورا در سال گذشته تصویب و در سال جاری با افزایش قیمت تاکسی با نگاه کارشناسی موافقت شد.

/پایان پیام/
 

تصاویر مرتبط