شنبه ۱۳۹۸/۰۳/۱۸

چگینی:

‍ ضرورت تکمیل سریعتر تقاطع نوروزیان- اتوبان.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، احدچگینی عضو شورای شهر درجلسه علنی صحن شورا که باحضور معاون عمرانی شهردار و با دستور جلسه گزارش این معاونت برگزارشد ،گفت:

 

 

 با احداث پل امام رضا(ع) راه ری با مصلی قطع شده است وی ادامه داد این جاده به عنوان جاده تاریخی قزوین، شناسنامه شهر و راه مواصلاتی شهر ری به قزوین بوده است نباید اجازه دهیم در کنار احداث پل و بوستان فراموش و گم شود. بایستی از ضلع غرب پارک مطهری مسیری برای احیاء این جاده فکری کنیم.

وی دربخش دیگری ازسخنانش به موضوع اشرافیت پل هابه بوستان بانوان در شهر اشاره کرد و گفت: پیشنهاد می شود قبل از احداث بوستان بانوان در کنار مصلی این بوستان به مکان دیگری منتقل شود. وی تصریح کرد:این یک ایراد است که طرح ها براساس نیازسنجی و با نگاه طراحی اجرایی نمی شود.

این عضو پارلمان محلی دربخش دیگری از سخنانش درخصوص پروزه تقاطع یادگار امام که در ضلع شمالی اتوبان قزوین زنجان درحال اجراست گفت:

باتوجه به اینکه تنها یک ورودی و دسترسی از اتوبان به شهر قزوین غیراز ورودی دانشگاه آزاد نداریم بایستی این تقاطع هر چه سریعتر افتتاح و مورد استفاده مردم قرارگیرد .

چگینی افزود: می توان دولوپ و 4رمپ را دراین پروژه به انجام برسانیم تا نتیجه اش عاید مردم شود چراکه تنها یک ورودی برای شهر قزوین داریم.

وی درادامه نسبت به یکطرفه کردن خیابان سعدی انتقاد کرد وگفت: دراجرای هرگونه طرحی باید رضایت شهروندان و کسبه درنظرگرفته شود چراکه در اثر اجرای این طرح مشکلات زیادی برای ساکنان این محدوده مخصوصا کسبه ایجاد می شود.

احد چگینی تاکید کرد: سوال اینجاست که این طرح چه گره ای از ترافیک این مسیر باز می کند؟ چرا برخی طرح ها بدون درنظرگرفتن تبعات اجتماعی و فرهنگی اجرامی شود؟

وی همچنین دربخش دیگری ازسخنانش به لایحه فرمانداری قزوین مبنی برمغایرت مصوبه  تعرفه بهای خدمات پسماند باستناد تبصره یک ماده 5قانون ارزش افزوده گفت:

طبق قانون مدیریت پسماند بهای خدمات تعیین می شود و این بند از قانون ارزش افزوده مربوط به عوارض است در صورتی که مصوبه شورا بهای خدمات است. پس مغایرت هیات تطبیق مورد قبول نبوده و پیشنهاد میشود شورا بر مصوبه خود اصرار کند.

این عضو شورا در پایان نسبت به عملکرد سازمان فضای سبزشهرداری انتقاد کرد و گفت: مدت دوسال است از این سازمان درخواست شده که رفوژ وسط بلوار شهید رضایی  ناصرآباد را  درختکاری نماید  اما متاسفانه نسبت به این خواسته بی توجهی شده است.

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط