شنبه ۱۳۹۸/۰۳/۱۸

داودی:

‍ ‍ ضرورت اجرای طرح انضباط بخشی در خیابان مولوی

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، حکمت اله داودی رییس شورای شهر در جلسه علنی شورا که با دستور کار گزارش معاونت عمرانی شهرداری و باحضور معاون شهردار برگزار شد با تاکید بر اجرای طرح انضباط بخشی در خیابان مولوی اظهار کرد:

 

 

وجود سد معبرهای فراوان و پارک خودرو در سمت چپ این خیابان باعث ایجاد بی نظمی ترافیکی زیادی شده که ضرورت دارد طرح انضباط بخشی در آن ایجاد شود.

وی ادامه داد: درخیابان یکطرفه طبق قوانین ترافیکی سمت چپ توقف ممنوع است و نباید هیچ خودرویی در ان پارک شود و یا توقف داشته باشد.

داودی تاکید کرد:در سمت چپ این خیابان به غیر از سه نقطه برای بارگیری و یا تخلیه بار خودروهای مغازه پارک ممنوع می شود و درطرف راست نیز طرح کارت پارک اجرا می شود.

رییس پارلمان محلی قزوین همچنین درخصوص طرح یکطرفه شدن خیابان سعدی نیز گفت: لازم است این طرح بازنگری شود و تمام تبعات اجتماعی و اقتصادی آن در نظر گرفته شود تا رضایتمندی شهروندان حاصل شود.

وی تصریح کرد:درطرح های ترافیکی تنها نباید به حل موضوعات ترافیکی بسنده کرد بلکه بایستی تمام جوانب در نظر گرفته شود.

داودی همچنین از پیاده راه شدن محور عبیدزاکان نیز خبر داد و گفت: از مقابل مسجد آقا کبیر در خیابان عبیدزاکان تا تقاطع خیابان امام خمینی در اینده ای نزدیک تبدیل به پیاده راه می شود و از سبزه میدان تا تقاطع بازار نیز ادامه طرح پیاده راه سبزه میدان اجرایی خواهدشد.

وی همچنین درخصوص اصلاح هندسی تقاطع رسالت و خیابان سعدی نیزکفت: طی بازدیدی که از این محور صورت گرفت قرار است بخشی از  ترافیک خیابان نادری به این محور هدایت شود و با چراغ راهنمایی حجم ورودی وخروجی خودروها کنترل و هدایت می شود.

حکمت اله داودی دربخش دیگری از سخنانش درخصوص مسدود بودن ورودی شهر از سمت اتوبان و حد فاصل دانشکاه بین المللی امام خمینی تاکید کرد:

منطقی نیست که این ورودی توسط اداره راه و شهرسازی  مسدود شود در حالی که می توان این موضوع را بازنگری کرد و ان را برای استفاده مسافران بازگشایی کرد.

این مقام مسئول به انعکاس نگرانی اعضای شورا درخصوص پسماندهای صنعتی به مدیرکل حفاظت محیط زیست استان خبر داد و گفت :

در راستای نگرانی اعضای شورای شهر در خصوص پسماندهای صنعتی با مدیرکل محیط زیست تماس گرفته و این اطمینان حاصل شد که هیچ گونه نگرانی درخصوص انتقال اینگونه پسماندها به استان قزوین وجود ندارد.

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط