چهارشنبه ۱۳۹۸/۰۳/۱۵

‍ صدور پیام تسلیت شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر قزوین

به مناسبت فرا رسیدن سالروز رحلت امام خميني ( ره) و قیام 15 خرداد

دکتر علی صفری، شهردار و حکمت اله داودی رئیس شورای اسلامی شهر قزوین در پیامي١٤ خرداد سالروز عروج ملکوتی امام خمینی(ره) و قیام خونین ١٥ خرداد را تسلیت گفتند.

 

 

 متن پیام به شرح زیر است:

باسمه تعالی
رحلت بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی در ۱۴ خرداد ماه ۱۳۶۸ و حماسه خونین ۱۵ خرداد ماه ۱۳۴۲ یادآور مصیبتی عظیم و اندوهی جانکاه برای مردم است.

نهال انقلاب اسلامی ایران به دست پرتوان امام خمینی(ره) رهبر کبیر انقلاب اسلامی بر دل تک تک ایرانیان کاشته شد و امروز به درختی تنومند تبدیل شده که الگویی برای همه آزادی‌خواهان و آزاد اندیشان جهان است و رحلت امام راحل(ره) در ۱۴ خرداد ماه برای همیشه غمی وصف ناپذیر بر جان همه مردم نشاند.

قیام مردمی ۱۵ خرداد ماه نیز که زمینه انقلاب اسلامی سال ۱۳۵۷ را فراهم آورد؛ نقطه عطفی در تاریخ مبارزات ملی علیه استبداد و استعمار و یادآور رشادت ها، از خود گذشتگی ها، ایثار و جانفشانی های مردم ایران است. مردمی که از قدرت های پوشالی نهراسیدند و پیروزی و طلوع خورشید انقلاب را در اندیشه های زلال خود به نظاره نشستند.

اینجانبان ضمن عرض تسلیت فرارسیدن سالروز ارتحال ملکوتی امام راحل(ره)؛ قیام خونین ۱۵ خرداد ماه را که مقطعی مهم در شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی ایران محسوب می شود، گرامی داشته و از خداوند منان توفیق خدمت همگان در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را خواستاریم.

علی صفری
شهردار قزوین

حکمت اله داودی
رئیس شورای اسلامی شهر قزوین

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط