شنبه ۱۳۹۷/۰۹/۱۰

حکمت اله داودی در جلسه علنی پارلمان محلی:

به نظر می‌رسد رویکردی که در جهت تضعیف شوراها در مجلس شورای اسلامی حاکم بود تغییر کرده است.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، حکمت اله داودی رئیس شورای شهر در جلسه علنی پارلمان محلی ضمن یادآوری ۱۰ آذر، روز مجلس، گفت:

بر اساس قانون اساسی وظیفه اصلی مجلس شورای اسلامی، قانون گذاری و نظارت است اما مجلس نقشی بیش از این بر عهده دارد. مجلس رقم زننده سرنوشت سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور است و از سوی دیگر ناظری ملی بر عملکرد قوه مجریه به شمار می‌آید.

وی با نقل کلامی از امام خمینی(ره) به سخنان خود ادامه داد:

مجلس از دیدگاه امام راحل(ره) مکانی است "فراهم آمده از الله اکبرهای مردم" و "عصاره‌ای است از زحمت های طاقت فرسای ملت" بنابراین آن را بالاترین مقام کشور برمی‌شمُرد.

داودی افزود: امیدواریم مجلسی پویا داشته باشیم که با توجه به مشکلات کشور در جهت حل مسائل مردم حرکت کند.

رئیس شورای اسلامی شهر قزوین همچنین یادآور سالروز شهادت آیت الله مدرس شد که روز مجلس نیز به همین مناسبت نامگذاری شده است. داودی در این‌باره گفت:

شهید آیت الله مدرس ۱۷ سال به عنوان نماینده مردم فعالیت کرد و هیچ‌گاه از راه انقلابی خویش پشیمان نگشت. انتخاب سالروز شهادت وی به عنوان روز مجلس به ماندگاری نام و یاد او کمک خواهد کرد.

حکمت اله داودی در ادامه یادآور روز جهانی مبارزه با ایدز شد و گفت:

لازم است مسئولین بهداشتی کشور شرایط بهتری فراهم کنند تا مبتلایان به این بیماریِ خاموش بتوانند به دور از دغدغه‌های مربوط به حریم خصوصی خود به درمان این بیماری بپردازند. علاوه بر آن باید در زمینه آگاه‌سازی جامعه نیز اقدامات موثرتری صورت گیرد.

این مقام مسئول همچنین با گرامی‌داشت روز جهانی معلولین، گفت:

بسیاری از مسائل مربوط به جامعه معلولین با مسائل شهری در هم‌آمیخته هستند. اعضاء شورای شهر سعی داشته‌اند در این زمینه نگاه ویژه‌ای داشته باشد. در همین جهت اخیراً مصوبه شورا برای استفاده رایگان معلولین و جانبازان از اتوبوس‌های درون شهری به مرحله اجراء درآمده. همچنین سرویس ویژه معلولین نیز راه‌اندازی شده است.

در ادامه جلسه علنی شورای اسلامی شهر قزوین حکمت اله داودی رئیس شورای شهر به ارائه گزارشی از شصت و دومین اجلاس مجمع مشورتی روسای شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استان‌ها پرداخت.

داودی گفت: این اجلاس در قالب چهار کمیسیون اقتصادی، فرهنگی، عمرانی و برنامه‌و‌بودجه برگزار شد که طی جلسات برگزار شده راهکارهای خوبی ارائه و برای طرح در شورای عالی استان‌ها آماده شد.

وی افزود: نقطه قوت این اجلاس حضور سه تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این اجلاس بود. به نظر می‌رسد رویکردی که در جهت تضعیف شوراها در مجلس حاکم بود تغییر کرده است و مجلس آمادگی لازم را برای واگذاری اختیارات قانونی شوراها به آن‌ها، دارد.

رئیس پارلمان محلی شهر قزوین درادامه به تشریح دو مورد از پروژه‌های موفق شهرداری همدان پرداخت و گفت:

پیاده راه سازی میدان امام خمینی(ره)، خیابان بوعلی و خیابان منتهی به تپه هگمتانه بسیار موفق بوده است که منجر به رضایت کسَبه این مناطق نیز شده است. همچنین در خیابان بوعلیِ شهر همدان با هماهنگی کسبه از ساعت ۸ تا ۱۲ شب با تعطیلی مغازه‌ها، فضای به وجود آمده در اختیار دستفروشان قرار می‌گیرد تا ضمن ایجاد پویایی در این قسمت از شهر همدان، به کنترل بیشتر بر دستفروشان نیز کمک کند.

حکمت اله داودی در پایان پیشنهاد داد تا مسئولین سازمان میادین و دیگر قسمت‌های مربوطه در شهرداری قزوین ضمن بازدید از طرح‌های ذکر شده در همدان، از تجربیات مدیران این شهر در اجرای چنین طرح‌های موفقی استفاده کنند.

تصاویر مرتبط