سه‌شنبه ۱۳۹۷/۰۶/۲۰

نائب رئیس شورای اسلامی شهر قزوین:

خدمات پزشکی باید به صورت متوازن در شهر توزیع شود

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، مهدی عبدالرزاقی نائب رئیس شورای شهر در جلسه علنی پارلمان محلی که با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد؛ ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام محرم، گفت:

‍می‌توان با تشکیل کارگروهی و اقداماتی که شهرداری میتواند انجام دهد در جهت رفع مشکلات دانشگاه علوم پزشکی گام برداشت.

موضوع سلامت شهروندان همیشه شورای پنجم حائز اهمییت بوده است، لذا می‌توان در مجموعه مدیریت شهری با تشکیل یک کارگروه برای مشکلاتی که در این حوزه وجود دارد گام های موثر برداشت.

وی افزود: مجموعه شورای شهر از اینکه بتواند برای دانشگاه علوم پزشکی اقدام موثری انجام دهد، استقبال می‌کند. زیرا شهروندان در این حوزه خدماتی دریافت می‌کنند که بهبود این خدمات از دغدغه های مهم اعضای شورای شهر است.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر قزوین به معضل ترافیک در مرکز شهر اشاره کرد و گفت:

بیشتر پزشکان شهر در مناطق مرکز شهر متمرکز شده اند اما خدمات پزشکی باید به صورت متوازن در شهر توزیع شود. اینکار می‌تواند قسمت اعظمی از مشکلات ترافیک را به خصوص در مرکز شهر کاهش دهد. لازم است مسئولین دانشگاه علوم پزشکی برای حل این معضل راهکاری پیش روی مدیران شهری بگذارند.

مهدی عبدالرزاقی ادامه داد: متاسفانه شهر قزوین در بسیاری از بیماری های غیر واگیر مانند دیابت در رده های بالای کشور جای دارد. از طرفی شورای پنجم از زمان شروع به کار خود در حوزه ورزش تلاش‌هایی انجام داده است. در این زمینه از مسئولین درمان و سلامت استان نیز می‌خواهیم تا در پیشبرد اهداف شورا در حوزه سلامت کمک کنند.

تصاویر مرتبط