سه‌شنبه ۱۳۹۷/۰۶/۲۰

سخنگوی پارلمان محلی در جلسه علنی صحن شورا:

رسیدگی به مباحث بهداشتی و سلامت شهروندان از وظایف شورای شهر است

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، دکتر سیده منیره قوامی، سخنگوی شورای شهر در جلسه علنی پارلمان محلی که با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی همراه بود؛ ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام محرم، گفت:

حضور پزشکان معتبر در قزوین جای خوشحالی دارد و عدم وجود خلا در این زمینه ما را به وضعیت پیش رو امیدوار می‌کند.

وی افزود: رسیدگی به مباحث بهداشتی و سلامت شهروندان یکی از وظایف شورای شهر است و برای اینکه بتوانیم در جهت انجام این وظیفه قدم برداریم، باید با نهاد های تخصصی این حوزه ارتباطات نزدیک شکل بگیرد و تبادل اطلاعات به خوبی صورت گیرد.

دکتر قوامی در ادامه به مشکلات شهر در حوزه بیمارستان‌ها اشاره کرد و گفت:

سرانه تخت بیمارستانی برای شهروندان نصف حد استاندارد است. لازم است نمایندگان مجلس نیز باز هم در این زمینه تلاش بیشتری کنند زیرا شورای شهر به تنهایی نمی‌تواند در این حوزه اقدامی انجام دهد.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین تشریح کرد: شورا و شهرداری می‌توانند در زمینه صدور پروانه‌های ساخت و همچنین امور آموزش شهروندی، کمک حال نهاد‌های تخصصی در حوزه سلامت باشند.

دکتر سیده منیره قوامی وجود پایگاه اورژانس را ضروری دانست و افزود: در بحث امدادرسانی ثانیه‌ها تعیین کننده هستند و لازم است به این مبحث بیشتر توجه شود.

سخنگوی پارلمان محلی در پايان به ضرورت ايجاد يك مركز بهداشت در اسماعيل آباد اشاره كرد و تأكيد كرد لازم است به اين مطالبه جدي اهالي اين ناحيه توجه شود.

تصاویر مرتبط