سه‌شنبه ۱۳۹۷/۰۶/۲۰

در جلسه علنی صحن شورا:

رئیس پارلمان محلی از تشکیل ستاد مهر برای ساماندهی ترافیک در روز بازگشایی مدارس خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، حکمت اله داودی رئیس شورای شهر درجلسه علنی پارلمان محلی ضمن تسلیت سالروز شهادت دومین شهید محراب آیت اله مدنی و همچنین فرا رسیدن ایام سوگواری امام حسین (ع)، گفت:

با توجه به اینکه در آستانه فصل شروع مدارس و اول مهر هستیم باید برای ترافیک این روز آماده شویم، در همین راستا جلسه شورای عالی ترافیک تشکیل و مباحث مربوطه مطرح شد‌ که طی این جلسه وظایف سازمان های ترافیک و اتوبوسرانی و تاکسیرانی مشخص شد تا امسال مهرماه را با شرایط مطلوب تری آغاز کنیم.

وی افزود: همچنین مقرر شد پلیس راهور نیز در این زمینه حضوری پررنگ داشته باشد تا بتوانیم شرایطی امن برای تردد دانش آموزان فراهم کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر قزوین از تشکیل ستاد مهر خبر داد و گفت: این ستاد زیر نظر استاندار محترم آغاز به کار خواهد کرد تا در زمان باقی مانده اقداماتی که باید انجام گیرد را مدیریت کند.

داودی در ادامه به پروژه ساماندهی امامزاده حسین(ع) پرداخت و افزود:

در این رابطه جلسه ای با حضور معاونت عمرانی استاندار، نمایندگان اداره کل اوقاف، اداره کل راه و شهرسازی، سازمان بهسازی و نوسازی و کارگزار پروژه تشکیل شد.

وی در تشریح گزارش این جلسه گفت: مقرر شد تا گسترش فضا برای طرحی که پیش‌بینی شده بود، محدود و فضاهای تجاری از طرح خارج شوند. اجرای پروژه در قسمت غرب امامزاده حسین(ع) صورت خواهد پذیرفت اما اجرای طرح در قسمت شرق که تا نزدیک میدان شهدا دیده شده بود؛ از دستور کار خارج شد.

این مقام مسئول اضافه کرد: برای اجرای پروژه گسترس امامزاده حسین(ع) سهم اداره کل راه و شهرسازی ۵۰ درصد است همچنین شهرداری در این زمینه سهم ۳۰ درصدی دارد و اداره کل اوقاف نیز باید تا ۱۵ درصد در این پروژه مشارکت داشته باشد. سازمان میراث فرهنگی و گردشگری نیز ۵ درصد از اجرای طرح را بر عهده دارد که عمده تعهدات این سازمان به بقعه اصلی امامزاده مربوط می‌شود.

حکمت اله داودی از تملک و تخریب ۱۴۹ پلاک در محله دباغان برای اجرای پروژه گسترش امامزاده حسین(ع) خبر داد و تصریح کرد: حدود ۸۰ پلاک نیز باقی مانده که به زودی با تزریق مبالغ مورد نیاز برای تملک آن‌ها اقدام خواهد شد.

وی افزود: تا به امروز اداره کل اوقاف مبلغ ۴/۵ میلیارد تومان، اداره کل راه و شهرسازی ۱۱/۵ میلیارد تومان، شهرداری ۹/۵ میلیارد تومان بابت تملک محدوده طرح گسترش امامزاده حسین(ع) پرداخت کرده اند. امیدواریم به زودی با تزریق مبالغ تعیین شده، بتوانیم در فضاهای تخریب و رها شده اقدامات موثری انجام دهیم.

تصاویر مرتبط