سه‌شنبه ۱۳۹۷/۰۴/۱۲

نائب رئیس شورای اسلامی شهر قزوین:

از شهروندان عزيز می‌خواهیم تا در مصرف آب و برق حداکثر صرفه جويي را داشته باشند

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، دکتر زهرا یوسفی نائب رئیس شورا در جلسه علنی پارلمان محلی ضمن تبریک روز قلم به اصحاب رسانه گفت:

‍ ‍

 

نياز به دقت و نظارت بهتر در امر رُفت و روب شهر فقط شامل مناطق جنوبی نمی‌شود و قسمت هایی در شمال شهر مثل منطقه مینودر و ...نيز نيازمند توجه بيشتر هستند.

وی افزود: با توجه به گرمای بیش از اندازه هوا از يك طرف و بحراني كه كشور و استان را تهديد ميكند به نام بحران آب از سوي ديگر، از مسئولان میخواهیم در این زمینه برنامه ريزي بهتري داشته باشند تا شهروندان با مشکل رو به رو نشوند.

نائب رئیس شورا در ادامه گفت : این رورز ها در شهر قزوین و در مناطق مختلف هم با قطع برق مواجه شده ایم و هم فشار پایین آب مشکلاتی را ایجاد کرده است. این موضوعات باعث شد تا خود را در جایگاه هموطنانمان در استان های جنوبی قرار دهیم و ببینیم که آن ها چه ناراحتی و سختي هايي را تحمل می‌کنند. لذا من از تمامی شهروندان عزيز می‌خواهم تا در مصرف آب و برق حداکثر صرفه جويي را داشته باشند تا همشهريان و هموطنان ما در ساير نقاط دچار مشكل نشوند.

دکتر یوسفی ادامه داد: اداره برق اعلام کرده که قطعی برق به علت تعمیرات بوده است. مسئولین اداره آب نیز علت کاهش فشار آب را، قطعی برق و قطع شدن بهره برداری از چاه ها و از طرفي افزايش مصرف آب دانسته اند.
من از مسئولان مربوطه درخواست دارم تا هرگونه اُفت فشار آب یا قطعی برق در مناطق را بر اساس حقوق شهروندي، از چند روز قبل اطلاع رسانی کنند تا مردم تمهیدات لازم را ببینند و دچار مشکلات زیاد نشوند.

رئیس کمیسیون ورزش و سلامت در رابطه با لایحه شهرداری در خصوص کمک به کمیته امداد، گفت:

در خصوص تمامي دستگاه های خدمت رسان كه درخواست كمك مالي از شهرداري دارند، لازم است بعد از اهدای اینگونه کمک ها، گزارشی در مورد نحوه هزینه کرد آن به شورا ارائه نمايند.

 

تصاویر مرتبط