سه‌شنبه ۱۳۹۷/۰۴/۱۲

مهدی عبدالرازقی در جلسه علنی صحن شورا تاکید کرد:

مسئولان شهرداری منطقه یک به وضعیت نامطلوب جنوب شهر رسیدگی کنند

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، مهدی عبدالرزاقی عضو شورا در جلسه علنی پارلمان محلی ضمن تبریک روز قلم، گفت:

‍ وضعیت رُفت و روب و نظافت جنوب شهر بسبار نامطلوب است. به عنوان مثال در بازدید از یکی از محلات نواب به جوی آبی برخوردیم که وضعیت بهداشتی نامطلوبی داشت که با پیگیری های صورت گرفته و اقدامات سازمان پسماند وضعیت بهداشتی آن کمی بهتر شد.

وی در ادامه با تذکر به مسئولان سازمان پسماند شهرداری، گفت: این سازمان باید به وضعیت نامطلوب نظافت جنوب شهر رسیدگی کند. همچنین ساختمان های مخروبه و رها شده در جنوب شهر نیز به موضوعی بحرانی و آسیب زا تبدیل شده است که لازم است مسئولان شهرداری منطقه یک به وضعیت نامطلوب آن نواحی رسیدگی کنند.

مهدی عبدالرزاقی در رابطه با کمک های مالی شهرداری به نهادهای مختلف یادآور شد: مقرر بود صورت حساب و نوع هزینه کمک های مالی شهرداری به نهاد ها و ارگان ها مشخص و به شهرداری و شورا اعلام شود. مسئولان مربوطه در شهرداری به این نکته توجه بیشتری کنند.

این عضو شورا در خصوص مباحث مطرح شده درباره لایحه کمک شهرداری به خانه کاگر، گفت:

با توجه به مظلومیت قشر کارگر و وضعیت نامطلوبی که تشکل های حامی این عزیزان دارند؛ موافقت با این لایحه ضروری به نظر می‌رسد. این تشکیلات صدای رسای مجموعه کارگرانی است در این استان فعالیت می‌کنند. تقویت این نهاد زمینه ای ایجاد می‌کند تا صدای این عزیزان به گوش مسئولان برسد.

رئیس کمیسیون املاک و مستغلات در رابطه با عقد تفاهم نامه بین شهرداری و شرکت نورینکو برای احداث تراموا در قزوین، گفت:

 اعضای شورا باید در جریان عقد آن قرار می‌گرفتند زیرا این تفاهم نامه برای شهرداری بار مالی به دنبال خواهد داشت.

عبدالرزاقی افزود: اعضا شورا با تراموا مخالف نیستند اما اینگونه طرح ها باید در صحن شورا مطرح شود و شهرداری پس از موافقت شورا به ادامه کار بپردازد. مدیران شهری در اینگونه رفتارها بازنگری کنند زیرا این حق نمایندگان مردم در شورا است که در جریان اتفاقاتی که در شهرداری رخ می‌دهد، باشند.

 

تصاویر مرتبط