شنبه ۱۳۹۷/۰۳/۱۲

احد چگینی در جلسه علنی شورای شهر تاکید کرد:

اجرای برنامه هایی که شهرداری در آن ها هزینه می‌کند، در قالب تفاهم نامه صورت گیرد

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، احد چگینی عضو شورا در جلسه پارلمان محلی گفت:

اجرای برنامه هایی که شهرداری در آن ها هزینه می‌کند، در قالب تفاهم نامه صورت گیرد

 

از زمانی که قانون مدیریت پسماند اعمال شده، پنج سال به شهرداری ها وقت داده شد تا قیمت واقعی پسماند را اعمال کنند. اینکه شهرداری از سال۸۹ تا به امروز لایحه ای در این خصوص ارائه نکرده که جای تامل دارد.

 

وی ادامه داد: در این مدت پنج سال باید تمام مقدمات لازم برای افزایش قیمت ها فراهم شود. به عنوان مثال یکی از این مقدمات، موضوع تفکیک زباله از مبدا است. شهرداری باید اقداماتی از این دست انجام داده باشد تا بتواند قیمت ها را اصلاح کند.

 

چگینی افزود: مادامی که مخازن زباله شصت کیلویی سر کوچه ها هست وضعیت نیز به همین منوال پیش می‌رود.  در هیچ کشور توسعه یافته ای از این مخازن به این صورت استفاده نمی‌شود. بلکه فقط برای جمع آوری زباله های خیس باید از آن ها استفاده شود.

 

احد چگینی با اشاره به زمین سی و دو هکتاری شهرداری که در محدوده شهر بیدستان قرار دارد، گفت:

 

باید درباره این زمین و برنامه هایی که برای اجرا در آنجا داریم تصمیم روشنی بگیریم زیرا طبق قانون نیز مجموعه شهرداری باید درآمدهایش را در جغرافیای خود هزینه کند.

 

این عضو شورا در رابطه با طرح بارانداز ملی که در محدوده شهرک دانش برنامه ریزی شده، گفت: امروز در آنجا شصت هکتار بارانداز داریم. با توجه به اینکه سند های دوهزار متری در آنجا تجمیع شده، از مسئولین سازمان میادین میخواهم در خصوص بهره برداری این طرح نیز پیگیری های لازم را انجام دهند.

 

چگینی در خصوص هزینه هایی که شهرداری در برنامه های مختلف، صرف می‌کند متذکر شد: باید مشخص شود که شهرداری در این حوزه ها هزینه می‌کند. لذا ضرورت دارد اجرای این برنامه ها در قالب تفاهم نامه صورت گیرد.