سه‌شنبه ۱۳۹۷/۰۹/۲۷

دبیر شورای اسلامی شهر قزوین:

‍ با وضعیت فعلی، واگذاری مدیریت سایت محمدآباد به شهرداری هزینه‌های هنگفتی برای شهرداری به همراه خواهد داشت

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین مهدیه سادات قافله‌ باشی رئیس کمیسیون اجتماعی، فرهنگی و هنری و دبیر هیئت رئیسه شورای شهر در جلسه علنی پارلمان محلی ضمن انتقاد از گسترش ساختمان‌های اداری شهرداری؛ گفت:

با وجود ساختمان‌های خالیِ تحت اختیار شهرداری و همچنین ساختمان جديد الاحداث شورا و شهرداري؛ گسترش فضای اداری نمی‌تواند برای شهرداری موثر باشد.

وی افزود: شهرداری برای فروش ساختمان‌های خالی خود اقدام کند یا کاربری خاصی برای آن‌ها تعریف کند.

دبیر هیئت رئیسه پارلمان محلی در ادامه جلسه صحن شورای شهر که با ارائه گزارش عملکرد سازمان مدیریت پسماند در سایت زباله محمدآباد همراه بود؛ گفت:

خبر انتقال ۱۷ تریلی لجن از عسلویه به قزوین و زمين‌های همجوار سايت محمد آباد تاسف برانگيز است. گرچه ورود سازمان محیط زیست به این موضوع، ورود خوبی بوده است اما شهرداری نیز باید از این زاویه که این اتفاق در محل زندگی ما در حال رخ دادن است به موضوع نگاه کند و فقط در رابطه با موضوعات سرمایه گذاری خود پیگیر مسئله نباشد.

قافله باشی اضافه کرد: لازم است طی جلساتی با افراد و نهادهای تاثیرگذار برای حل این موضوع چاره‌ای اندیشیده شود. اعضاء شورای شهر نمایندگان افکار عمومی هستند و باید به این موضوع ورود کنند.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین در ادامه به وضعیت پسماند سایت محمدآباد نیز پرداخت و گفت:

رسیدگی به پسماند نیز در این سایت شرایط مطلوبی ندارد. پر شدن لندفیل‌ها و عدم لایه بندی مناسب، پراكندگي نايلون‌ها در زمين‌های اطراف و موارد متعدد زيادی از مشکلاتی است که توسط افراد دغدغه‌مند و فعالين زيست محيطی مطرح شده است.

مهدیه سادات قافله باشی در خصوص مدیریت این سایت تاکید کرد:

در این زمان که سایت با مشکلات متعدد از جمله از کار افتادن دستگاه‌ها و پر شدن لندفیل‌ها، روبه‌رو است؛ واگذاری مدیریت آن به شهرداری هزینه‌های هنگفتی برای شهرداری به همراه خواهد داشت که شاید به اندازه بودجه یک سال شهرداری باشد.

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط