شنبه ۱۳۹۷/۰۹/۲۴

دبیر پارلمان محلی:

به مدیرانی نياز داریم که پژوهش برای آن‌ها نهادينه شده باشد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، مهدیه سادات قافله باشی رئیس کمیسیون اجتماعی، فرهنگی و هنری و دبیر هیئت رئیسه شورای شهر در جلسه علنی پارلمان محلی با اشاره به فرارسیدن هفته پژوهش؛ گفت:

امسال شعار هفته پژوهش، "پژوهش هدفند و فناوری ارزشمند در خدمت تولید ملی" بود. برنامه‌های هفته پژوهش نیز از فردا در قزوين همزمان با سراسر كشور آغاز می‌شود.

وی افزود: پژوهش بیشتر از آن که مربوط به ردیف بودجه و آيين نامه، قوانين، ساختمان و ... باشد؛ باید در مدیران دستگاه‌های اجرائی و افردا مشغول به کار در این مجموعه‌ها نهادینه شود. گاهی اوقات با وجود فراهم بودن شرایط سخت افزاری؛ استفاده درستی از شرایط موجود نمی‌شود. حوزه‌های اقتصاد و صنعت در اين سال‌ها دچار نوسانات زيادی بوده و صعود و سقوط زيادي داشته و تنها پژوهش است كه می‌تواند بدون سياست زدگی و بر مبنای داده‌های علمی، راهكارهای عملی و عقلائی ارائه دهد.

دبیر هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر اضافه کرد: پژوهش‌های مبتنی بر داده‌های علمی می‌تواند مدیران را در جهتِ گرفتن تصمیم‌های عقلائی و به دور از هرگونه شتابزدگی و سیاستزدگی؛ راهنمایی کند.

رئیس کمیسیون اجتماعی، فرهنگی و هنری شورای شهر در ادامه به اشکالات حوزه پژوهش پرداخت و گفت:

مشکلات این حوزه مربوط به قوانین، بودجه و ... نیست. ما به مدیرانی احتیاج داریم که مبحث پژوهش در برنامه‌ریزی‌های آن‌ها امری بدیهی باشد و به آن اعتقاد داشته باشند.

مهدیه سادات قافله باشی در پایان ضمن تذکری در خصوص ردیف بودجه‌ای که برای تملک خانه عارف قزوینی و شهیدان، رجائی و چگینی در نظر گرفته شده بود؛ گفت:

تاکنون خانه شهید قدرت الله چگینی خریداری شده است ولی همچنان در رابطه با تملک خانه شهید رجائی، رئیس جمهور شهید ایران در خیابان مولوی و همچنين خانه عارف، شاعر پر آوازه قزوينی كه در محله مناقشه برانگيز بلاغی واقع است؛ اقدامی صورت نگرفته. با توجه به ردیف بودجه‌ای که در سال ٩٧ در نظر گرفته شده، لازم است تملک خانه‌های مذکور سريعاً در دستور کار شهرداری قرار گیرد.

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط