شنبه ۱۳۹۷/۰۹/۲۴

چگینی:

وجود مرکز پژوهش‌های شورای شهر می‌تواند برای تصمیم‌سازیِ کارشناسی در نهاد شورا کمک‌های خوبی صورت دهد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، احد چگینی رئیس کمیسیون املاک و مستغلات شورای شهر در جلسه علنی پارلمان محلی با یادآوری فرارسیدن هفته پژوهش؛ گفت:

‍ مبنای توسعه همه جوامع بشری، تحقیق و پژوهش است. اختراعات، اکتشافات و مباحثی که باعث جهش در جامعه می‌شود؛ از مقوله پژوهش منتج شده‌اند. جامعه ما نیز در این زمینه از ظرفیت‌های زیادی در حوزه‌های مختلف علمی، برخوردار است.

وی افزود: مرکز‌ پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی می‌تواند الگوی مناسبی برای نهاد شورای اسلامی شهرها باشد. عمر شورای شهر در آستانه رسیدن به سال بیستم است. اگر تجارب کسانی که در این مدت در شورا حضور داشتند، مدوّن شود می‌توان بسیاری از امور را با سرعت بیشتری پیش برد.

رئیس کمیسیون املاک و مستغلات شورای اسلامی شهر قزوین در ادامه بر لزوم تاسیس مرکز پژوهش‌های شورای شهر تاکید کرد و گفت:

وجود چنین مرکزی می‌تواند برای تصمیم‌سازیِ کارشناسی در شورا کمک‌های خوبی صورت دهد. در برخی از کلان شهرها نیز چنین مرکزی ایجاد شده است که می‌توانیم از تجریبات این شهرها در این رابطه استفاده کنیم.

احد چگینی در پایان اظهار داشت: می‌توان از تجریبات مجموعه کسانی که در شورای ادوار گذشته حضور داشتند در این مرکز استفاده کرد. همچنین می‌توانیم در این مرکز با حضور کسانی که طی این سالیان کاندیدای انتخابات شورای شهر بودند؛ از برنامه‌هایی که داشتند در جهت توسعه شهر بهره ببریم.

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط