شنبه ۱۳۹۷/۰۹/۲۴

‍ ‍ سخنگوی پارلمان محلی:

برای برآورده کردن مطالبات به حق شهروندان، نیازمند کمک نخبگان، کارشناسان و اهالی علم هستیم.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، دکتر سیده منیره قوامی رئیس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری در جلسه علنی پارلمان محلی با یادآوری ۲۶ آذر روز حمل و نقل؛ گفت:

این روز بهانه ای است برای آگاه سازی جامعه از نقش و جایگاه بخش حمل و نقل عمومی که همیشه در روزهای سرنوشت ساز کشور را از بحران نجات داده‌اند.

دکتر قوامی همچنین به فرارسیدن هفته پژوهش اشاره کرد و گفت:

پژوهشگران و محققین با تکیه بر دانش و توان علمی خود، شعار "پژوهش اقتصاد بنیان، موتور محرکه جهاد اقتصادی" را سرلوحه فعالیت های علمی و پژوهشی خود قرار دهند.

وی در ادامه به بیان نقل قولی از مقام معظم رهبری در مورد اهمیت علم و پژوهش پرداخت:

"آن روزی که ما بتوانیم درآمد کشور را از راه دانشمان به دست آوریم و در چاه های نفت را پلمپ کنیم. آن روز برای ما روز خوبی است. علم و تحقیق کلید قطعی پیشرفت کشور است."

سخنگوی شورای اسلامی شهر قزوین افزود: از بیانات مقام معظم رهبری می‌توان عمق نیاز کشور به تحقیق و پژوهش را دریافت. وقتی کلید اصلی پیشرفت کشور علم و تحقیق است؛ قطعا کلید پیشرفت هر شهری در کشور نیز علم و تحقیق است. قزوین شهریست که دارای مجموعه ای از عالمان، متخصصان، پژوهشگران، هنرمندان و ورزشکاران ملی و درجه یک است، به علاوه این شهر دارای میراث فرهنگی ارزشمند و طبیعت بی نظیری و همچنین فرصت های مناسبی برای سرمایه گذاری و توسعه شهری است. اما مشکلات و معضلاتی نیز وجود دارد که برای عبور از آن ها و برآورده کردن مطالبات به حق شهروندان، نیازمند کمک نخبگان و کارشناسان و اهالی علم هستیم.

رئیس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر از لزوم تاسیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر گفت و تاکید کرد:

به منظور جلوگیری از تصمیمات شتابزده غیر کارشناسی و حرکت به سمت تصمیم سازی کارشناسی در شورای شهر قزوین، این نهاد مانند بسیاری از شهرهای کشور، نیازمند ایجاد مرکز پژوهش ها است. بنده به عنوان یکی از اعضای شورای شهر از ابتدای آغاز به کار شورای پنجم پیگیر طرح ایجاد مرکز پژوهش های شورای شهر بوده ام.

دکتر قوامی اضافه کرد: حال که اساسنامه تیپ این مراکز پژوهشی در شورای عالی استان ها تصویب شده و اکنون در پرتال همکان محترم قرار گرفته؛ لازم است تا این موضوع به طور جدی از جانب دیگر اعضاء شورا نیز پیگیری شود تا بتوانیم با راه اندازی مرکز پژوهش در شورای اسلامی شهر قزوین از ظرفیت اندیشمندان و نخبگان و تجربه اعضای شورای ادوار گذشته بهره ببریم.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین بیان داشت: در کشور ۱۴ شهر وجود دارد که اقدام به راه اندازی مرکز پژوهش‌های شورای شهر کرده‌اند لذا تاسیس چنین مجموعه‌ای قبل از تصویب دولت منعی ندارد. لازم به ذکر است که این مرکز با کارگروه شمس تفاوت دارد. یکی از وظایف این مرکز بررسی لوایح شهرداری است که پس از آن یک پیوست کارشناسی به لوایح اضافه می‌کند تا اعضا شورا برای بررسی آن‌ها از نظرات کارشناسی بیشتری بهره ببرند.

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط