شنبه ۱۳۹۷/۰۹/۲۴

داودی:

تمامی تصمیمات کارگروه شمس باید پس از تصویب در شورای شهر، اجرائی شوند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، حکمت اله داودی رئیس شورای شهر در جلسه علنی پارلمان محلی ضمن تبریک ولادت حضرت امان حسن عسگری(ع)، یازدهمین اختر تابناک ولایت و با یادآوری فرارسیدن هفته پژوهش؛ گفت:

 

اندیشیدن، پژوهش و نوآوری اساسی‌ترین نیاز برای دستیابی به پیشرفت، توسعه، رفاه عمومی و استقلال واقعی است. تاکید بر پژوهش و تشویق پژوهشگران و دانشمندان به فعالیت‌های پژوهشیِ مورد نیاز کشور، یکی از مهم‌ترین راه‌های رسیدت به خودکفایی است.

وی افزود: در مجموعه شهرداری نیز کارگروه شمس برای چنین منظوری تشکیل شد که لازم است طی نشستی با مسئولین معاونت برنامه ریزیِ شهرداری، گزارشی از روند پیشرفت امور در این مجموعه مشورتی ارائه شود تا اعضاء شورا نیز در جریان امور کارگروه شمس قرارگیرند.

داودی اضافه کرد: تمامی تصمیمات کارگروه شمس باید از کانال شورا بگذرد و پس از تصویب در شورای شهر، اجرائی شوند.

رئیس شورای اسلامی شهر قزوین در ادامه به فرا رسیدن هفته حمل و نقل و رانندگان پرداخت و گفت:

جلسه اخیر کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر با حضور نمایندگان انجمن شرکت‌های حمل و نقل همراه بود که طی آن دیدگاه‌ها و مشکلات این حوزه بیان شد.

حکمت اله داودی بیان داشت: در کشور حدود ۲۰ هزار کیلومتر جاده وجود دارد که در بخش‌ جابه‌جایی کالا و مسافر به هموطنان خدمات ارائه می‌دهند. کریدور بندرعباس تا مرز بازرگان نیز باعث شده است تا کشور از موقعیت خاص و استراتژیکی در این زمینه برخوردار باشد.

داودی همچنین به موقعیت جغرافیایی خاص قزوین اشاره کرد و گفت:

قزوین در مسیر اتصال شمال، جنوب غرب و شرق کشور قرار دارد. علاوه بر آن وجود کارخانه‌های متعدد در قزوین اهمیت حمل و نقل را در این منطقه دوچندان کرده است.

رئیس پارلمان محلی در پایان با آرزوی موفقیت برای فعالین حوزه حمل و نقل و به خصوص رانندگان، اظهار امیدواری کرد تا با تدبیر و تعامل مشکلات این حوزه کاهش پیدا کند.

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط