سه‌شنبه ۱۳۹۷/۰۹/۲۰

چگینی:

ترویج فرهنگ بیمه در جامعه، نوعی سرمایه گذاری به شمار می‌رود

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، احد چگینی رئیس کمیسیون املاک و مستغلات شورای شهر در جلسه علنی پارلمان محلی که با حضور هیئت رئیسه شورای هماهنگی صنعت بیمه استان همراه بود؛ گفت:

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌با توجه به اینکه در دنیای توسعه یافته امروز، صنعت بیمه با عناوین حمایتی و ایجاد امنیت خاطر و آرامش آحاد مردم نقش ایفا می‌کند؛ ترویج فرهنگ بیمه در جامعه، نوعی سرمایه گذاری به شمار می‌رود و اگر به صورت بنیادین به آن توجه شود؛ جامعه از آرامش بیشتری برخوردار خواهد بود. متاسفانه در کشور ما به این مقوله کمتر توجه شده است.

وی افزود: باید با مشارکت مجموعه مدیریت شهری و مجموعه صنعت بیمه، طوری عمل شود که در استان و شهر خود زیرساخت‌های لازم را در این حوزه فراهم آوریم تا آرامش خاطر را برای شهروندان به ارمغان بیاوریم.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین اضافه کرد: در آموزه‌های دینی ما هم بر جبرانِ آسیب وارد کردن به دیگران تاکید شده است.

احد چگینی در ادامه بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های صنعت بیمه در مدیریت شهری تاکید کرد و گفت:

امیدواریم بتوانیم از توانمندی صنعت بیمه در مدیریت شهری استفاده کنیم. همچنین می‌توان از مساعدت‌های مدیریت شهری برای حل مشکلات اساسی صنعت بیمه بهره برد.

رئیس کمیسیون املاک و مستغلات شورای اسلامی شهر قزوین همچنین به بیان مشکلات پیش روی همکاری‌های دوجانبه صنعت بیمه و شهرداری پرداخت و گفت:

بر اساس آئین نامه مالی شهرداری، انجام معامله باید با گرفتن ضمانت نامه همراه باشد. از طرفی بعضی نهاد‌ها مانند حوزه بیمه، قوانین مربوط به خود را دارند. شرکت‌های بیمه‌ای تابع قانون بیمه هستند که طی آن نیاز به ارائه ضمانت نامه ندارند زیرا این شرکت‌ها به پشتوانه بیمه مرکزی تاسیس شده‌اند لذا سپرده‌ها و تضمین‌های لازم را به بیمه مرکزی ارائه داده‌اند.

چگینی خاطر نشان کرد: آئین نامه‌ها نمی‌توانند مقابل قانون مقاومت کنند زیرا قانون در مجلس تصویب می‌شود و آئین نامه‌ها در دولت مصوب شده‌اند و طبق قانون دولت مرجع تصمیم‌سازی و قانونگذاری نیست.

احد چگینی در پایان اظهار امیدواری کرد تا ضمن شکل گیری همکاری‌های دوجانبه بین شهرداری و صنعت بیمه موانع موجود برطرف شده و شاهد تعامل بیشتر در این حوزه باشیم‌.

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط