دوشنبه ۱۳۹۷/۰۹/۱۹

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین:

رئیس پارلمان محلی از افزایش اعتبار در نظر گرفته شده برای توانمندسازی معلولین در بودجه سال آینده خبر داد.

حکمت اله داودی رئیس شورای شهر در آئین تجلیل از معلولان نخبه و برجسته که به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین برگزار شد؛ گفت:

در برابر توانمندی جامعه معلولین سر تعظیم فرود می‌آوریم. به عنوان مثال در شرایطی که کارخانه‌های قزوین به علت مشکلات موجود، یکی پس از دیگری تعطیل می‌شوند؛ مجموعه کارخانه متعلق به گروه بهداشتی فیروز که توسط معلولین عزیز اداره می‌شود؛ یکی از موفق ترین مجموعه‌های صنعتی کشور است. لازم است فعالین حوزه صنعت از این مجموعه الگوبرداری کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر قزوین در خصوص توانمند سازی جامعه معلولین، گفت:

شورای اسلامی شهر قزوین در این رابطه بودجه خوبی برای سال جاری در نظر گرفته بود که برای سال آینده این اعتبار را افزایش خواهد داد. در این زمینه نظرات مشورتی نهاد‌های فعال در حوزه جامعه معلولین می‌تواند برای تصمیم‌گیری‌های موثرتر، مفید باشد.

حکمت اله داودی در ادامه به اقدامات انجام شده در حوزه مناسب سازی شهر برای حضور معلولین پرداخت و گفت:

در ارتباط با خدمات حوزه معلولین مصوبه‌ای داشتیم که طی آن استفاده از اتوبوس‌های درون شهری برای معلولین رایگان خواهد بود. در این زمینه ۳۴۰۰ کارت بلیط برای استفاده این عزیزان آماده کرده‌ایم. لازم به ذکر است که اتوبوس‌های درون شهری خریداری شده که به ناوگان اتوبوسرانی شهر اضافه شده‌اند، علاوه بر برخوردای از رمپ ویژه معلولین؛ هنگام توقف ارتفاع خود را نیز به ۲۰ سانتی متر کاهش می‌دهند.

این مقام مسئول همچنین به نواقص فضاهای ورزشی برای استفاده معلولین اشاره کرد و گفت:

فرصت‌های برابر در بخش‌های ورزشی کمرنگ است. به عنوان مثال عدم وجود فضاهای ورزشی مناسب در پارک‌ها برای استفاده معلولین؛ از دغدغه‌های مطرح شده در این خصوص بود که مقرر شد یکی از پارک‌های سطح شهر به صورت ویژه برای جامعه معلولین مناسب‌سازی شود.

داودی افزود: در همین رابطه مقرر شد تا به سازمان‌های خدمات رسان شهر ابلاغ شود تا فضاهای تحت نظر خود را برای استفاده معلولین مناسب سازی کنند.

رئیس پارلمان محلی شهر قزوین بر لزوم تدارک دیدن برنامه‌های با نشاط و شاد برای جامعه معلولین تاکید کرد و گفت:

لازم است در این زمینه اقدامات بیشتر و موثرتری صورت داد تا معلولین عزیز شهر نیز از نشاط بیشتری برخوردار شوند.

حکمت اله داودی در پایان با اشاره به روند پیر شدن جامعه ایران اظهار امیدواری کرد تا مجموعه‌های مدیریت شهرها برای این مسئله برنامه ریزی کنند.

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط