شنبه ۱۳۹۷/۰۹/۱۷

دبیر شورای اسلامی شهرر قزوین:

حل بسیاری از مشکلات شهروندان نیازمند عزم همه دستگاه‌های خدمات رسان است.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، مهدیه سادات قافله باشی رئیس کمیسیون اجتماعی، فرهنگی و هنری و دبیر هیئت رئیسه شورای شهر در دومین نشست هم اندیشی با نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، مدیران استانی، دکتر صفری شهردار، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر و مدیران شهرداری قزوین، گفت:

اين جلسات هم انديشی و تعامل می‌تواند به نزديک شدن ديدگاه ها و نظرات و بيان مشترک كمک شايانی كند. مشكلات شهر قزوین جدا از استان نيست و خيلی از تصميمات ما در شورای شهر نياز به حمايت و هماهنگی با استان دارد.

وی افزود: ارائه خدمات به نواحی منفصل و حتی متصل شهری تحت هر شرایطی به محدوده استان گره خورده است. این نواحی مشکلات خاصی دارند که حل آن‌ها نیازمند عزم استانی است.

قافله باشی بیان داشت: امیدواریم در موضوعات مختلف شاهد هم‌افزایی دستگاه‌های متخلف باشیم. بسیاری از مطالبات شهروندان به خصوص در نواحی منفصل و متصل شهری، از حدودِ وظایف و اختیارات شهرداری خارج است. حل این مشکلات نیازمند عزم همه دستگاه‌های خدمات رسان است.

دبیر هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر قزوین در ادامه ضمن اشاره به لایحه مدیریت یکپارچه شهری که در مجلس شورای اسلامی در دست بررسی است، تاکید کرد:

تصویب این لایحه می‌تواند به شورا و شهرداری کمک کند تا در خصوص مسائل دستگاه‌های خدمت رسان مانند فرونشست‌های پی در پی در بافت فرسوده که مربوط به شرکت آب و فاضلاب می‌شود؛ مدیریت بهتر و موثرتری داشته باشند.

رئیس کمیسیون اجتماعی، فرهنگی و هنری شورای شهر همچنین به موضوع بازآفرینی شهری پرداخت و گفت:

مسائل مربوط به محلات مختلف و بافت فرسوده شهر مانند محله آخوند، نیازمند پیگیری‌های نمایندگان مردم شهر در مجلس شورای اسلامی است تا شاهد بهبود خدمات در چنین مناطقی باشیم.

قافله باشی اضافه کرد: شهرداری آمادگی لازم را برای ورود به مبحث سرمایه‌گذاری، دارد لذا توقع ما اين است نمایندگان مجلس نیز با توجه به ارتباطات ملی و بين المللی خود بتوانند در این رابطه کمک‌های خوبی داشته باشند.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین در پایان به موضوعات استخدامی کارکنان شهرداری پرداخت و ادامه داد:

تناسبی در نظام پرداخت حقوق كارشناسانِ شهرداری با كارشناسانِ دستگاه‌های ديگر وجود ندارد.

مهدیه سادات قافله باشی اظهار اميدواری کرد تا نمایندگان قزوین در مجلس شورای اسلامی برای قرارگیری کارکنان شهرداری در قانون مديريت خدمات کشوری پیگیری‌های لازم را انجام دهند تا حقوق تضييع شده كاركنان شاغل در شهرداری‌ها به آن‌ها بازگردانده شود.

 

تصاویر مرتبط