شنبه ۱۳۹۷/۰۹/۱۷

احد چگینی:

‍ باید یک بار برای همیشه تکلیف مجموعه مدیریت شهری در رابطه با سازمان میراث فرهنگی مشخص شود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، احد چگینی رئیس کمیسیون املاک و مستغلات شورای شهر در دومین نشست هم اندیشی با نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، مدیران استانی، دکتر صفری شهردار، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر و مدیران شهرداری قزوین، گفت:

در آستانه تنظیم بودجه ۹۸ می‌توان ترتیبی اتخاذ کرد تا اعضای کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی طی بازدیدی از شهر قزوین، با مضیقه‌های ما در شهر آشنا شوند. در این رابطه می‌توان از اعتبارات ملی برای پروژ‌ه‌هایی نظیر بوستان ملی باراجین بهره برد.

وی افزود: قزوین معین استان تهران است و این نکته می‌تواند دلیل بسیار خوبی برای بهره مندی استان از اعتبارات ملی باشد. ۱۶ میلیارد، اعتبارات ۱۷ میلیارد تومانی آتشنشانی را شهرداری پرداخت می‌کند. با این امکانات چگونه می‌توانیم به وظیفه قانونی که بر عهده ما قرار داده شده عمل کنیم تا در مواقع اضطرار به کمک شهر تهران بشتابیم؟!

عضو شورای اسلامی شهر قزوین به مسائل ریشه‌ای و قدیمی شهر قزوین پرداخت و گفت:

لوله چند منظوره نفت که از شهر قزوین عبور می‌کند و به شمال و شمال غرب کشور می‌رود؛ در بعضی از مناطق شهری و به خصوص منطقه سه شهرداری و مینودر بسیار خطرآفرین است به طوری که در این مناطق عمق لوله ۳۰ تا ۴۰ سانتی متر است. اتفاق احتمالی در این رابطه بسیار وحشتناک و ناگوار خواهد بود. می‌توان گفت در وسط شهر بمبی خطرناک وجود دارد که شهر را بسیار آسیب‌پذیر کرده است.

رئیس کمیسیون املاک و مستغلات شورای اسلامی شهر قزوین ضمن اشاره به پروژ‌ه‌های در حال احداث شهر، گفت:

در شورای پنجم مراحل احداث کمربند سبز با عنوان کمربند شرقی شروع شده است که مقرر شده لوله نفت مذکور به کنار این پروژه منتقل شود تا ضمن گذشتن از کنار اتوبان این خطر از شهر قزوین دفع شود.

چگینی همچنین به ظرفیت های بنیاد برکت اشاره کرد و گفت:

می‌توان از این ظرفیت و امکانات آن در توسعه خدمات در مناطق محروم استفاده کرد.

احد چگینی در پایان با انتقاد از مسائل پیش آمده در خصوص سازمان میراث فرهنگی، گفت:

باید یک بار برای همیشه تکلیف مجموعه مدیریت شهری در رابطه با سازمان میراث فرهنگی مشخص شود. امور مدیریت شهری با وجود مسئولین فعلی این سازمان بسیار پیچیده شده است. معضلات حادی به وجود آمده که منافع شهروندان را به خطر انداخته است. امیدواریم در این زمینه نمایندگان محترم قزوین در مجلس شورای اسلامی تدبیری بیاندیشند.

 

تصاویر مرتبط