سه‌شنبه ۱۳۹۷/۰۹/۱۳

مهدیه سادات قافله باشی در جلسه علنی صحن شورا:

شهری که نمی‌تواند امکانات خود را برای همه شهروندان به صورت عادلانه فراهم کند، معلول است‌

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، مهدیه سادات قافله باشی رئیس کمیسیون اجتماعی، فرهنگی و هنری و دبیر هیئت رئیسه شورای شهر در جلسه علنی پارلمان محلی ضمن یادآوری ۱۶ آذر روز دانشجو، گفت:

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌روز دانشجو را به همه دانشجویان بومی و غیر بومی که در شهر قزوین مشغول تحصیل هستند؛ تبریک می‌گویم و امیدوارم تا این عزیزان بتوانند شور جوانی را به حس آرمان‌ خواهی و حق طلبی و استبداد ستیزی، گره بزنند و در عرصه های مختلف زندگی خود به ویژه تحصیل و تهذیب موفق باشند.

ادامه جلسه علنی شورای اسلامی شهر قزوین با حضور مدیر و هیئت مدیره کانون معلولین توانا همراه بود. دبير هیئت رئیسه شورای شهر در اینباره گفت:

روز جهانی توانخواهان و توان‌یابان را به بزرگترین اقلیتی که کنار ما زندگی می‌کنند تبریک می‌گویم.

فاصله ما با معلولیت شاید به اندازه یک عرض خیابان رد شدن باشد. این اتفاق ممکن است برای هر کسی و در هر سنی و هر شرایطی اتفاق بیافتد.

قافله باشی در ادامه به بیان مشکلات شهر برای حضور معلولین در جامعه پرداخت و گفت:

شهر معلول است. شهری که نمی‌تواند امکانات خود را برای همه شهروندان به صورت عادلانه فراهم کند معلول است.

شهري كه رمپ مناسب ندارد و پياده رو هاي مناسبی ندارد معلول است. شهری که نرده‌های یک بلوار آن باعث مشکل برای افراد دارای معلوليت شده معلول است.

رئیس کمیسیون اجتماعی، فرهنگی  شورای اسلامی شهر قزوین افزود: در سال گذشته دو ردیف بودجه اختصاصی ابنیه و معابر شهری جهت مناسب سازی شهر برای معلولین اختصاص دادیم.

امیدوارم امسال این اقدامات محدود به ردیف بودجه نباشد و شاهد اقدامات عملی در این حوزه باشیم تا بتوانیم شهر را برای همه شهروندان مناسب کنیم.

دبير هيات رئيسه شورای شهر در پایان با اشاره به قانون اختصاص سه درصد از ردیف های استخدامی به معلولین گفت:

۴۵ نفر این عزیزان با انواع مختلف معلولیت‌ها در شهرداری قزوين و در مجموعه مدیریت شهری کمک حال ما هستند. امیدوارم این اتفاق در حوزه‌های دیگر و ادارات ديگر نیز رخ دهد.

گفتنی است طی جلسه صحن شورای اسلامی شهر قزوین لایحه شیوه نامه تجليل از نام آوران فرهنگ و هنر نیز مورد بررسی قرار گرفت و کلیات آن به تصویب اعضاء شورا رسید.

تصاویر مرتبط