سه‌شنبه ۱۳۹۷/۰۹/۱۳

حکمت اله داودی در جلسه علنی پارلمان محلی:

سرمایه هر کشور نیروی جوان و اندیشمند آن کشور است.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، حکمت اله داودی رئیس شورای شهر در جلسه علنی پارلمان محلی که با حضور رئیس و اعضای هیئت مدیره کانون معلولین توانا برگزار شد، ضمن یادآوری روز جهانی معلولان با ذکر حدیثی از پیامبر اعظم(ص) و کلامی از امام خمینی(ره) به ایراد سخن پرداخت.

‍رسول اکرم(ص) فرموده‌اند: "نابینا کسی نیست که چشمش بینایی نداشته باشد بلکه نابینای واقعی کسی است که بصیرت و بینش باطنی خود را از دست داده باشد."

همچنین امام راحل(ره) در این رابطه می‌فرماید: "دست و پای انسان مناط انسانیت نیست. این پوسته و ظاهر است. جوهر و ذات انسان روح انسان است، نفس ناطقه انسان است. وقتی نفس ناطقه انسان قوی شد، باکی از این نیست که جسمش علیل باشد. انسان به روح، انسان است. ما در نوابغ عالم داشتیم اشخاصی که نابینا بوده ولی نابغه بودند. اشخاصی که معلول بوده ولی از علما و نوابغ بودند. از فلاسفه بودند. شما هیچ غم نداشته باشید که از یک پا یا دست یا چشم معلول هستید. امیدوارم که شما به واسطه قوت روحی که دارید و به واسطه سلامت روح که دارید. در این جامعه سرافراز و سربلند باشید."

داودی همچنین یادآور ۱۶ آذر، روز دانشجو شد و گفت:

این روز را که سالروز شهادت سه تن از دانشجویانی است که در تظاهرات دوران ستم شاهی علیه ورود نیکسون، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا به ایران به شهادت رسیدند؛ گرامی می‌داریم.

وی افزود: قطعا سرمایه هر کشور نیروی جوان و اندیشمند آن کشور است. امیدواریم ما نیز بتوانیم با استفاده از نیروی جوان خود، روند رشد و توسعه کشور را تسریع بخشیم.

رئیس شورای اسلامی شهر قزوین همچنین درگذشت حاج محمد حسن درافشانی، رئیس اسبق بنیاد شهید استان قزوین و پدر گرامی آقای محمد درافشانی رئیس سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری را تسلیت گفت و یاد این مجاهد انقلابی را گرامی داشت.

 

تصاویر مرتبط