شنبه ۱۳۹۷/۰۹/۱۰

محسن حق شناس عضو شورای اسلامی شهر قزوین:

جامعه معلولین قزوین از افتخارات بی بدیل شهر است

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، محسن حق‌شناس عضو شورای شهر در جلسه علنی پارلمان محلی که با ارائه گزارش عملکرد سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری همراه بود، ضمن تبرک روز جهانی معلولین و تشکر از فعالیت های مثبت حوزه حمل و نقل و ترافیک گفت:

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌جامعه معلولین قزوین از افتخارات بی بدیل شهر هستند که با عزتمندی، تلاش و مدیریت شایسته،  توانسته‌اند نگرش جامعه را به معلولیت  تغییر دهند. امروزه یکی از حوزه هایی که به عنوان برندِ موفقیت استان در ویترین‌ مسئولیت وجود دارد عملکرد درخور توجه مجموعه کانون توانا است و بارها شاهد بوده ایم‌ میهمانان بلند پایه داخلی و خارجی پس از مشاهده فعالیتهای انجام شده این عزیزان به وجد آمده و آن را می ستایند.

وی افزود: شورای پنجم و مجموعه مدیریت شهری بیشترین همکاری و حمایت را نسبت به معلولین داشتند و بیش از هر زمان دیگر در راستای حمایت از معلولین و دسترس پذیری معابر هزینه کرده‌اند. متاسفانه امروز یکی از نگرانی های اعضای محترم کانون معلولین توانا، آمد و شد آسان و ایمن به محل فعالیت خود است که مدتی است مختل شده است. شرمنده‌ایم که در آستانه روز معلولین هنوز پل وعده داده شده اجرایی نشده و وضعیت خوبی برای این عزیزان در این ایام فراهم نشده است. امیدواریم با تدبیر مسئولین امر نگرانی به وجود آمده مرتفع شود. اینکه ساخت این پل  توجیهی ندارد مورد قبول نیست و همانگونه که بارها اعلام شده پل های عابر پیاده اگرمکانیزه نباشند چندان مورد استفاده قرار نخواهد گرفت.

حق شناس در ادامه به موضوع ساخت و توسعه پارکینگ‌های عمومی پرداخت و گفت:

یکی از وظایف ذاتی مجموعه سازمان ترافیک، ساخت و توسعه پارکینگ است. انتظار می‌رفت پارکینگ های ساخته شده عاری از نقص و مزاحمت باشند. به عنوان مثال به بهانه عدم استحکام دیوار پارکینگ حمام قجر، فضای معبر خیابان عبید زاکانی اشغال شده است و در عین حال برنامه ای برای رفع مزاحمت از مردم هم تدبیر نشده است . تامین ایمنی این دیوار به عهده شهرداری است و نباید به جای اصلاح موضوع صورت مسئله  را عوض کرد و به حقوق مسلم شهروندان تعدی نمود.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین در ادامه به اهمیت آموزش در موضوعات ترافیکی پرداخت و گفت:

حوزه آموزش ترافیک نیز از وظایف  اصلی مجموعه سازمان ترافیک است. به نظر می‌رسد این سازمان در حوزه آموزش ترافیک گزینشی عمل می‌کند. مقرر بود هر مجموعه‌‌ای که برای کمک به آموزش ترافیک  اعلام آمادگی می‌کند؛ مورد حمایت قرار گیرد.

حق شناس متذکر شد: بیش از یک سال است که آموزش و پرورش طی نامه‌ای، آمادگی خود را برای دراختیار گذاشتن فضا و امکانات خود به شهرداری، اعلام کرده است اما از جانب شهرداری کوچک ترین قدمی در این حوزه برداشته نشده است و شاهد سستی و رخوت هستیم که توجیهی ندارد.  

وی همچنین به پروژه بازپیرایی سبزه میدان اشاره کرد و گفت:

در ضلع جنوبی این پروژه باید دقت شود که کار از سرعت بیشتری برخوردار باشد تا رضایتمندی شهروندان نیز تامین شود. همچنین شهروندان اطلاعی از چند و چون پروژه ندارند که لازم است در این زمینه نیز اطلاع رسانی کامل شود تا  اجرای پروژه با همدلی بیشتر مردم صبور قزوین همراه شود.

محسن حق شناس در پایان ضمن بیان تذکری به عدم وجود عنوان شهید در برخی تابلوهای ترافیکی خیابان‌ها اشاره کرد و گفت:

حداقل حفظ حرمت شهدای محترم  این است که نام آنان با احترام و کامل  درج شود. از مسئولین سازمان ترافیک می‌خواهم تا در این حوزه نیز دقت عمل بیشتری داشته باشند.

تصاویر مرتبط