شنبه ۱۳۹۷/۰۹/۱۰

احد چگینی، در جلسه علنی پارلمان محلی:

باید شرایطی فراهم کنیم تا فرهنگ استفاده از موتور سیکلت کمرنگ شود

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین احد چگینی رئیس کمیسیون املاک و مستغلات شورای شهر در جلسه علنی پارلمان محلی با اشاره به پروژه بازپیرایی فضای سبزه میدان، گفت:

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اجرای فاز جنوبی این پروژه شروع شده است. لازم است در اجرای این قسمت دقت شود تا روند اجرای آن مانند فاز شمالی طولانی نشود. حتی می‌توان اکیپ‌های شبانه روزی را برای این منظور سامان داد. ترافیک جنوب سبزه میدان بر خلاف لاین شمالی آن، شریانی است و مسیر جایگزین ندارد. باید طوری عمل شود تا شهروندان حلاوت اجرای پروژه را  اتمام به موقع آن بیشتر احساس کنند.

وی در خصوص مباحث مربوط به فرهنگسازی از استفاده از دوچرخه، گفت:

سیاست کلی مدیریت شهری بر این است که استفاده از دوچرخه بین عموم شهروندان رواج پیدا کند. برای اینکه این فرهنگسازی صورت پذیرد؛ نیاز به مشوق‌هایی در این زمینه داریم. یکی از این مشوق‌ها می‌تواند خدمات رایگان پارکینگ برای دوچرخه باشد.

چگینی افزود: یکی از مشکلاتی که در پارکینگ های دوچرخه وجود دارد، شرایط آسان برای سرقت آن‌ها است. در این زمینه لازم است در پارکینگ های دوچرخه تدابیر شدیدتری از جمله نگهبان، دوربین و ... در نظر گرفته شود تا شهروندان برای استفاده از این وسیله نقلیه انگیزه‌ داشته باشند.

رئیس کمیسیون املاک و مستغلات شورای اسلامی شهر قزوین همچنین در خصوص استفاده شهروندان از موتور سیکلت‌ تاکید کرد:

مدیریت شهری باید شرایطی فراهم کند تا فرهنگ استفاده از موتور سیکلت کمرنگ شود زیرا بسیاری از مرگ و میرهای ناشی از تصادفات به خاطر استفاده از موتور سیکلت حادث می‌شوند.

احد چگینی درادامه به موضوع کانون معلولین توانا پرداخت و گفت:

اگر زمین این مجموعه متعلق به شهرداری است می‌توان با تعامل با مسئولین این کانون مکان این مجموعه را جا به جا کرد و به منطقه‌ای امن تر از لحاظ تردد انتقال داد.

ادامه جلسه علنی پارلمان محلی با ارائه گزارش عملکرد سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری همراه بود. احد چگینی در اینباره ضمن تشکر از تلاش های مسئولین این مجموعه، گفت:

ترویج فرهنگ دوچرخه سواری اتفاق بسیار خوبی بوده است که در شهر ما نیز با تلاش مسئولین رخ داده است. قزوین در این زمینه به یکی از شهرهای پیشرو تبدیل شده که نامش زبانزد است.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین در پایان به موضوع حجم زیاد ترافیک در مناطق مرکزی شهر پرداخت و پیشنهاد داد تا برای تاسیس مطب پزشکان در خیابان های خلوت تر در شمال شهر انگیزه ها و مشوق هایی در نظر گرفته شود تا از بار ترافیکی مرکز شهر که بخش زیادی از آن به علت مراجعه شهروندان به مطب های پزشکان است؛ کم شود.

 

تصاویر مرتبط