شنبه ۱۳۹۷/۰۹/۱۰

فصیحی رامندی در جلسه شورای اسلامی شهر قزوین:

۴۰کیلومتر مسیر دوچرخه برای قزوین کافی است و شهر ظرفیت بیشتری برای جداسازی مسیرها را ندارد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، فرج الله فصیحی رامندی رئیس کمیسیون مالی و اقتصادی شورای شهر در جلسه علنی پارلمان محلی که با ارائه گزارش عملکرد سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری همراه بود ضمن تشکر از زحمات همکاران، گفت:

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌یکی از وظایف مهم سازمان ترافیک، اصلاح هندسی خیابان‌های سطح شهر است که در این رابطه یک انتقاد دارم.

وی ادامه داد: کمتر پیش آمده است که پروژه‌ای تکمیل شود اما پس از بهره برداری اصلاح هندسی در آن دیده نشود. به عنوان مثال گردش به راست شمال به جنوب میدان سید حسن نصرالله دوبار اصلاح شده است. همچنین برای میدان خلیج فارس نیز چنین اتفاقی افتاده است. لازم است در زمان احداث دقت بیشتری به خرج داده شود.

فصیحی رامندی افزود: درست است هزینه‌های اصلاح هندسی این پروژه‌ها به عهده پیمانکار است اما شهروندان اطلاع کامل از این موضوع ندارند و هنگامی که تخریب و دوباره کاری را می‌بینند اعتماد خود را نسبت به مدیریت شهری از دست می‌دهند.

رئیس کمیسیون مالی و اقتصادی شورای اسلامی شهر قزوین در ادامه به ورزشگاه ۱۵ هزارنفری سید آزادگان شهید ابوترابی اشاره کرد و گفت:

در سطح شهر هیچگونه تابلویی برای راهنمایی به سمت این ورزشگاه وجود ندارد که لازم است در این زمینه نیز اقدام شود.

فرج الله فصیحی رامندی همچنین از کمرنگ بودن فضای تبلیغاتی برای هفته وحدت انتقاد کرد و افزود:

انتظار این بود که شهرداری فعالیت پررنگ تری در این زمینه صورت می‌داد و قسمتی از فضای تابلوهای تبلیغاتی را به ولادت پیامبر مکرم اسلام(ص) اختصاص می‌داد.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین در پایان به مبحث ایمن سازی ایجاد مسیرهای دوچرخه پرداخت و گفت:

متاسفانه در این زمینه دچار افراط و تفریط هستیم. چنانکه در گذشته اگر اقدام موثری انجام ندادیم! حالا تمرکز زیادی بر موضوع کرده‌ایم. هم اکنون در شهرهای بزرگ کشور قسمت زیادی از مسیرهای دوچرخه بلااستفاده مانده‌اند و ما نیز باید دقت کنیم به این بلا گرفتار نشویم.

فصیحی رامندی ۴۰ کیلومتر مسیر دوچرخه در قزوین را کافی خواند و شهر قزوین را فاقد ظرفیت بیش از این برای جداسازی بیشتر مسیرها دانست.

 

تصاویر مرتبط