شنبه ۱۳۹۷/۰۹/۱۰

دکتر زهرا یوسفی در جلسه علنی پارلمان محلی:

ایمن سازی مسیرهای دوچرخه سواری از اقدامات بسیار خوب شهرداری بود

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، دکتر زهرا یوسفی رئیس کمیسیون ورزش و سلامت شورای شهر در جلسه علنی پارلمان محلی که با ارائه گزارش عملکرد سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری همراه بود، گفت:

یکی از اقدامات بسيار خوب سازمان حمل و نقل و ترافيك که امسال انجام شد بحث ایمن سازی مسیرهای دوچرخه سواری بود که رضایت زیادی بین شهروندان ایجاد کرد. امیدواریم ضمن  ادامه این روند، ایجاد مسیرهای بیشتری نیز در برنامه کاری سازمان ترافیک قرار گیرد.

وی در ادامه به موضوع پل عابر پیاده روبه‌روی کانون معلولین اشاره کرد و گفت:

نرده کشی روبه‌روی این کانون مشکلات زیادی برای عزیزان معلول ایجاد کرده است که متاسفانه اين موضوع با روز جهانی معلولین همراه شده است. احتمالا در آستانه این روز، عزيزان كم توان جسمی انتظار خبر و يا اتفاق خوبی را در سطح شهر می‌کشیدند ولی با اين خبر مواجه شدند.

دکتر یوسفی اضافه کرد: نرده کشی انجام شده برای ایمنی شهروندان و به خصوص معلولين بسيار لازم و اصولی بوده است اما اميدوارم هر چه زودتر، مشکلی که ایجاد شده با حسن تدبیر مسئولین به بهترین نحو حل شود. يكی از بهترين راهكارها نصب پل عابر پياده آسانسوردار در نزديكترين فاصله به كانون فوق است.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین همچنین به دیگر موضوعات مربوط به معلولین پرداخت و گفت:

طبق استانداردهای قانونی باید هر دويست متر یک پارکینگ معلولین تعبیه شود و و از طرفی مانع استفاده ساير شهروندان از این پاركينگ ها شد. همچنین استفاده از چراغ‌های راهنمایی بوق دار برای عبور و مرور نابینایان در سطح شهر بسیار ضروری است که ظاهرا  تکنولوژی پیچیده‌ای نیز ندارد. در این زمینه یک گروه اعلام آمادگی کرده بود تا با هزینه‌ای اندک این اقدام را انجام دهند.

دکتر زهرا یوسفی در ادامه صحبت‌های خود به مبحث مناسب سازی گذرهای شهری برای عبور و مرور معلولین ورود کرد و بیان داشت:

بحث مناسب سازی باید با نگاه ویژه به عبور و مرور معلولین و افراد کم توان جسمی كه شامل جانبازان عزيز جنگ تحميلی، سالمندان، زنان باردار، كودكان و ...است؛ انجام گیرد.

رئیس کمیسیون ورزش و سلامت شورای اسلامی شهر قزوین در پایان بر اهمیت آموزش شهروندان در حوزه ترافیک و فرهنگسازی برای آنان، تاکید کرد و گفت:

یکی از مباحثی که لازم است در همه زمینه ها از جمله ترافیک، پسماند و ... با نظارت همراه باشد بحث آموزش است تا بودجه‌ای كه در نظر گرفته می‌شود در اختیار افرادی قرار گیرد كه دارای تحصيلات مرتبط بوده و در حوزه مربوطه سابقه كار و پژوهش دارند، تا آموزش موثر و كاربردی باشد.

 

تصاویر مرتبط