شنبه ۱۳۹۷/۰۹/۱۰

دبیر شورای اسلامی شهر قزوین تاکید کرد:

مبحث آموزش شهروندی آنقدر ارزشمند است که بتوان از فضای تبلیغاتی شهرداری در این خصوص استفاده کرد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، مهدیه سادات قافله باشی رئیس کمیسیون اجتماعی، فرهنگی و هنری و دبیر هیئت رئیسه شورای شهر در جلسه علنی پارلمان محلی که با ارائه گزارش عملکرد سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری همراه بود، گفت:

ایجاد مسیرهای امن دوچرخه و الِمان نصب شده در سطح شهر می‌تواند کمک کند به اینکه قزوین را به عنوان شهر دوستدار دوچرخه معرفی کنیم.

وی افزود: رنگ آمیزي و خط کشی های عابر پیاده و سرعت گیرها باید به صورت جدی تری در دستور کار قرار گیرد. قزوین در شب ها شهری تاریک است و بدون رنگ ماندن سرعت گیرها می‌تواند خسارات زیادی برای شهروندان به همراه داشته باشد.

قافله باشی تاکید کرد تا رنگ آمیزی خط کشی های عابر پیاده بیش از دوبار در سال انجام گیرد و به خصوص در محدوده مدارس به این موضوع دقت بیشتری شود.

رئیس کمیسیون اجتماعی، فرهنگی و هنری شورای اسلامی شهر قزوین در ادامه به لزوم فرهنگ سازی در زمینه استفاده از دوچرخه پرداخت و گفت:

از بیلبوردهای شهر فقط استفاده تجاری می‌شود. تاکنون مشاهده نشده که از این بیلبوردها در جهت آموزش شهروندی در زمینه ترافیک، استفاده شود. آموزش شهروندی آنقدر ارزشمند است که بتوان از فضای تبلیغاتی شهرداری در این خصوص استفاده کرد.

مهدیه سادات قافله باشی همچنین طرح عابریار سازمان ترافیک را طرحی موفق دانست و بیان داشت:

این طرح نباید فقط مختص اوایل مهر باشد و در بعضی ایام مانند اسفند نیز می‌توان چنین طرح‌هایی را اجرائی کرد.

سازمان ترافیک جزو مجموعه های شهرداری است که برای فرهنگسازی در زمینه کاری خود هزینه های خوبی می‌کند که جای تشکر دارد.

دبیر هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر قزوین به موضوع پیاده راه سازی خیابان های پرتردد پرداخت و گفت:

پیاده راه کردن خیابان های پرتردد از جمله طرح هایی است که در شهرهای اصفهان و همدان به مرحله اجرا درآمد و به تجربه ای موفق تبدیل شد. این طرح به هر دلیلی در خیابان خیام قزوین نیمه تمام ماند. پیشنهاد می‌کنم ضمن استفاده از تجربه شهرهای موفق در این زمینه برای اجرای چنین طرحی در قزوین اقدام شود تا بتوانیم از چنین گذرهایی با نام گذر فرهنگ و هنر استفاده‌های شهری متفاوتی داشته باشیم.

 

تصاویر مرتبط