سه‌شنبه ۱۳۹۷/۰۹/۰۶

محسن حق شناس در جلیه علنی صحن شورا:

درآمد سالیانه شهر قزوین از عوارض خودرو باید بیش از هشت میلیارد تومان باشد

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین محسن حق شناس عضو شورای شهر در جلسه علنی پارلمان محلی ضمن تبریک هفته بسیج و هفته وحدت، گفت:

 

درآمد سالیانه شهر قزوین از عوارض خودرو با توجه به تعداد آن‌ها باید بیش از هشت میلیارد تومان باشد اما امسال این عدد کمی بیشتر از  ۲/۳ میلیارد تومان بود.

وی افزود: یکی از دلایل این امر آن است که شهرهای دیگر زودتر از ما نسبت به برقراری سامانه دریافت عوارض اقدام کرده‌اند. دفاتر پیشخوان نیز با استفاده از این سامانه، سهم دریافت می‌کنند و در نتیجه عوارض خودروی شهر ما به شهرهای کوچک تر روانه می‌شود. لایحه شهرداری در خصوص برقراری این سامانه موجب تقویت بودجه درآمد پایدار شهرداری خواهد شد.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین در ادامه جلسه علنی صحن شورا که با ارائه گزارش عملکرد سازمان مدیریت آرامستان‌ها همراه بود، گفت:

اقدامات انجام گرفته در زمان مدیریت آقای عمویی در سازمان مدیریت آرامستان‌ها جهت تحول جدی در حوزه زیرساخت‌های مجموعه، شایسته تقدیر است‌

حق شناس افزود: لازم است برای سختی کارِ کارکنان حوزه آرامستان‌ها و به خصوص غسالخانه ها تدبیری اندیشیده شود و لایحه‌ای از جانب شهرداری برای در نظر گرفتن تسهیلاتی برای این عزیزان ارائه شود.

محسن حق شناس در پایان به موضوعات مطرح شده در خصوص آرامستان نبیلی اشاره کرد و گفت:

درست است که این مسئله به شهرداری مربوط نمی شود و دستگاه قضائی باید بین کربلایی صادقی و آقای نبیلی تعیین تکلیف کند. اما مردم نیز بلاتکلیف هستند و قصور را از جانب شهرداری می‌بینند. لازم است شهرداری نیز پیگیری کند تا این معضل هرچه سریع تر حل شود.

 

تصاویر مرتبط