سه‌شنبه ۱۳۹۷/۰۹/۰۶

سخنگوی پارلمان محلی در صح شورا مطرح کرد:

‍ سازمان آرامستان‌ها یکی از منظم ترین سازمان های شهرداری است.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، دکتر سیده منیره قوامی رئیس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری در جلسه علنی پارلمان محلی که با ارائه گزارش عملکرد سازمان مدیریت آرامستان‌ها همراه بود، گفت:

سازمان آرامستان‌ها یکی از منظم ترین سازمان های شهرداری است كه برای ما قابل انتظار نبود.

وی در خصوص موضوعات مربوط به آرامگاه نبیلی گفت:

اختلافاتی كه در اين آرامستان به وجود آمده از طريق محاكم قضايی درحال پيگيری است. اما اين اختلاف نبايد مانع از رفع مشكلات زير ساختی اين آرامستان شود.

دکتر قوامی اضافه کرد: آرامستان نبيلی يك آرامستان فراموش شده است و هيچ خدماتی از طرف شهرداری دريافت نمی‌كند و در ارائه خدمات به آرامستان ها عدالت وجود ندارد. كفسازی نامناسب، كمبود فضای سبز و عدم وجود مبلمان از مشكلات اين آرامستان است كه بايد به آن‌ها رسيدگی شود.

رئیس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری تاکید کرد: از آنجائيكه امكان انتقال اموات وجود ندارد وجود اختلاف به وجود آمده نمی‌تواند مانع از رفع نواقص آنجا شود.

دکتر سیده منیره قوامی در پایان به موضوعات رفاهی کارکنان سازمان آرامستان‌ها پرداخت و گفت:

برای در نظر گرفتن تسهیلات رفاهی کارکنان حوزه امداد و نجات سازمان آتشنشانی لایحه ای به شورا ارائه شده است. کارکنان سازمان آرامستان‌ها هم باید به صورت ویژه دیده شوند. شورای شهر آمادگی لازم را برای اقدام در این خصوص دارد و شهرداری نیز اقدامات لازم جهت ايجاد تغييرات در قرارداد كاركنان غسالخانه را در دستور كار قرار دهد تا زحمات اين كاركنان به نحو بهتری جبران شود.

 

تصاویر مرتبط